• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay ile arsa değişimi
03 Ocak 2012 Salı 15:03

Karatay ile arsa değişimi

Konya İl Encümeni, 2011 yılının son 3 aylık diliminde yaptığı çalışmaları Meclis gündemine taşıdı.

Konya İl Encümeni, 2011 yılının son 3 aylık diliminde yaptığı çalışmaları Meclis gündemine taşıdı. Encümen’in Ekim, Kasım ve Aralık aylarında yazdığı cezaların yanı sıra kira ve satıştan elde ettiği gelirler ve Karatay Belediyesi ile yapılan arsa takası da Meclis üyelerinin bilgisine sunuldu.

Konya İl Genel Meclisi, Meclis Başkanı Ali Selvi başkanlığında açtığı Ocak ayı toplantılarının 2. birleşiminde Konya İl Encümeni’nin 2011 yılının son üç ayında yaptığı çalışmalarından oluşan rapor hakkında İl Encümeni’nin seçilmiş üyeleri adına Selçuklu İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Demir’den bilgi aldı. 01 Ocak - 31 Aralık 2011 tarihleri arasında yaptığı 51 toplantıda 366 karardan 330’unu kabul, 5’ini ise reddeden Encümen’in 22 kararı iade ettiğini, 9’unu da incelemeye aldığını dile getiren Demir, en çok dikkat çeken konunun ise Karatay Belediyesi ile yapılan taşınmazın trampası olduğunu vurguladı. Demir, “Mülkiyeti İdare’ye ait Karatay İlçesi sınırları içinde bulunan tam hisseli taşınmaz, mülkiyeti Karatay Belediyesi’ne ait olan iki adet taşınmaz ile idaremize ait olan taşınmazın boş olarak Karatay Belediyesi’ne teslim edilmesi ve taşınmazların değerleme günündeki değerlerinin esas alınması sonucu Karatay Belediyesi’ne bedeli ödenmesi şartı ile trampa edilmiştir” dedi.
İl Encümeni’nin İmar Kanunu, Maden Kanunu ve Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu’na göre 60 idari para cezası kararına imza attığına değinen Demir, bu kanun maddelerine göre toplam 2 milyon 52 bin 186,53 TL para cezası uygulandığını söyledi.

Demir, Encümen’in çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi:
“İdaremize ait ekonomik ömrünü tamamlamış araçlar ile taşınmazlar satılarak, yine mülkiyeti İdaremize ait kaynak suları, sağlık ocakları, maden ocakları, soğuk hava depoları kiraya verilmiştir. Ayrıca İdaremizin bazı borçları yeniden yapılandırılırken, bu borçlar ödenmiştir. Köy Yerleşik Alan Tespiti konusundaki çalışmalarımız kapsamında ise 24 bölgenin köy yerleşik alanı tespit edilmiştir. İmarla ilgili de 139 karar alınmıştır.”

Daha sonra komisyon raporlarını görüşmeye devam eden Konya İl Genel Meclisi, Ocak ayı toplantılarının 3. birleşimini 04 Ocak 2012 Çarşamba günü saat 10.00’da açacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'nın genç milletvekili Selman Özboyacı oldu
  • Selçuk Bilim Kampı Proje Açılışı Yapıldı
  • Ömer Faruk Okka: “Önemli bir virajdan geçtik”
  • Yeni Türkiye’nin Başlangıcını Hep Birlikte Gerçekleştirdik
  • Konya'da otomobiller çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA