• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay Hayvanat Bahçesinde kışa hazırlık
24 Ekim 2011 Pazartesi 14:56

Karatay Hayvanat Bahçesinde kışa hazırlık

Karatay Hayvanat Bahçesinde kış hazırlıklarına başlandı. özellikle öğrenci ve çocukların sıkça ziyaret ettiği hayvanat bahçesinde 76 türde yaklaşık 519 hayvan barınıyor.
Karatay Hayvanat Bahçesinde kış hazırlıklarına başlandı. özellikle öğrenci ve çocukların sıkça ziyaret ettiği hayvanat bahçesinde 76 türde yaklaşık 519 hayvan barınıyor. Yapılan hazırlıklar çerçevesinde hayvanların barınma koşulları göz önünde bulundurularak iklim ve hava ile uyumlu ısıtma sistemleri ile hayvanların soğuktan korunmaları sağlanıyor.
 
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte Karatay Belediyesi bünyesinde bulunan hayvanat bahçesindeki hazırlıkların hız kazandığını ifade ederek, Hayvanların kışın soğuktan etkilenmemeleri ve korunmaları amacıyla başlatılan hazırlıklar çerçevesinde, hayvanların barındığı kapalı alanlara iklim ve hava ile uyumlu ısıtma sistemlerin kurulduğunu söyledi. Yapılan hazırlıkların kısa sürede tamamlanacağı beliren Hançerli, iklimlendirme sisteminde hayvanların sağlığı için en ince ayrıntının bile düşünüldüğünü kaydetti. Yazın sıcaktan bunalan bazı hayvanların su ile serinletildiğini ifade eden Başkan Hançerli, kışında hayvanlarımızın doğal barınma ortamlarının düşünülerek ısıtma sistemleri oluşturulduğunu belirtti. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Havaların soğumasıyla birlikte 16 kafese ayrı ayrı ısıtma sistemi kurulduğunu kaydettiği açıklamasında; “Isıtma işlemi hayvanların yapısı düşünülerek ayarlanmaktadır. Bazı hayvanlar çok fazla sıcağa ihtiyaç duyarken bazı hayvanlar ise serin ortamda barınıyor. İklimlendirme, hayvanların bu tür özellikleri de göz önüne alınarak yapılmaktadır “ dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA