• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay geri dönüşümün kıymetini biliyor
27 Şubat 2011 Pazar 12:02

Karatay 'geri dönüşüm'ün kıymetini biliyor

Belediye öncülüğünde kurulan kooperatiflerde yaşayan site sakinleri Karatay Belediyesi tarafından yürütülen geri dönüşüm çalışmaları hakkında bilgilendiriliyor.

Belediye öncülüğünde kurulan kooperatiflerde yaşayan site sakinleri Karatay Belediyesi tarafından yürütülen geri dönüşüm çalışmaları hakkında bilgilendiriliyor.

Hızlı nüfus artışı, teknolojik gelişmeler ve yaşam standartlarının yükselmesiyle birlikte ortaya çıkan, aşırı ve bilinçsiz tüketimden kaynaklanan çevre kirliliğinin kontrol altına alınması ve kaynakları daha iyi kullanma imkanlarının geliştirilmesi amacıyla Karatay Belediyesi’nce gerçekleştirilen “Geri Dönüşüm Projesi” kapsamında, ilçe bünyesindeki tüm site sakinleri bilgilendiriliyor. Son olarak Karatay Belediyesi öncülüğünde kurulan Aksaray Siteleri’nde bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışması yapan ekipler, site sakinlerinden geri dönüşüme destek vermelerini istediler.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Özsolak, 2007 yılında başlanan geri dönüşüm çalışmalarının bugüne dek aralıksız devam ettiğini vurguladı. Karatay’ın genelinde geri dönüşüm çalışmalarını yaygınlaştırdıklarını ifade eden Özsolak, 2007 yılında toplanan geri dönüşüm atıkları aylık 80 ton iken, 2011 yılı itibariyle aylık 200 tona çıkmıştır dedi. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce oluşturulan özel ekiplerle ilçe genelindeki tüm sitelerde bilgilendirme ve eğitim çalışmalarının aralıksız devam ettiğini dile getiren Mustafa Özsolak, site sakinlerine bilgi broşürü ile poşet verdiklerini ayrıca belirlenen günlerde sitelerden geri dönüşüm atıklarının ekipler tarafından alındığını söyledi. Özsolak ayrıca Karatay Belediyesi’nce 2010 yılında uygulanan bir yıllık ambalaj atığının toplanması çalışmalarıyla, ortalama 19 bin 270 adet çam ağacının kesilmesinin önlendiğini, 13 bin 230 LT benzin tasarrufu ve 3 milyon 475 bin kwh enerji tasarrufu sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunduklarını sözlerine ekledi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA