• Konya1 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay da muhtar evi açıldı
12 Kasım 2009 Perşembe 16:01

Karatay' da muhtar evi açıldı

Karatayın muhtelif mahallelerinde halkın gereksinimlerine cevap verme konusunda hizmete açtığı muhtar evleriyle vatandaşın işini kolaylaştıran Karatay Belediyesi,
Karatay’ın muhtelif mahallelerinde halkın gereksinimlerine cevap verme konusunda hizmete açtığı muhtar evleriyle vatandaşın işini kolaylaştıran Karatay Belediyesi, ihtiyaç duyulan her mahalleye muhtar evi kazandırmaya devam ediyor.
Daha önce dört mahalleyi kapsayan muhtar evinin açılışını gerçekleştiren Karatay Belediyesi şimdi de Taşra Karaaslan Üzümcü ve Taşra Karaaslan Dede mahalle muhtarlarının bir arada hizmet vereceği muhtar evini mahallelinin hizmetine sundu. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay’da muhtarların daha iyi şartlarda hizmet sunabilecekleri mekanlar hazırlayarak vatandaşın işlerini çağdaş bir ortamda kısa sürede gerçekleştirebileceklerini ifade etti. Karatay’a kazandırılan muhtar evleri ile mahalle sakinlerinin muhtarlara daha kolay ulaşabileceğini ifade eden Başkan Hançerli, çağımızda muhtarlık gibi önemli bir görevin eski usullerle değil, bilgisayar ortamında ve kendi binalarında yapılması gerektiğini söyledi. Karaaslan Dede ve Karaaslan Üzümcü mahalle muhtarlarının bir arada hizmet vereceği muhtar evinin muhtarlara teslim edildiğini dile getiren Hançerli, ilk olarak 4 mahalleyi kapsayan ve Araplar caddesi üzerinde muhtar evini açtıklarını ikincisini ise 2 mahalleyi kapsayan Karaaslan’da muhtarlara teslim edildiğini vurguladı.
Taşra Karaaslan Üzümcü mahalle muhtarı Mehmet Büyükokudan ve Taşra Karaaslan Dede mahalle muhtarı Mehmet Buğday’ın Karatay Belediyesinden teslim aldıkları muhtar evine ziyarete gelen mahalle sakinleri ise, yapılan hizmetin mahalleleri adına çok önemli olduğuna dikkat çekerek, kendilerine kolaylıklar sağladığını dile getirdiler. Karatay Belediyesinin muhtar evi projesiyle güzel bir örnek teşkil ettiğini ifade eden mahalle sakinleri, daha önceleri işlem yaptırmak için mahalle muhtarını çarşı pazarda aramaktan işlerinin aksadığını ve mahallelerine kazandırılan bu hizmetle muhtarlarına rahatlıkla ulaşabildiklerini söylediler. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye mahalle sakinleri adına mahallelerine kazandırılan muhtar evinden dolayı teşekkür eden Karaaslan Dede ve Karaaslan Üzümcü mahalle muhtarları ise çalışmalarını artık muhtar evinde sürdüreceklerini ifade ettiler.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA