• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay da kentsel dönüşüm
22 Ekim 2009 Perşembe 16:25

Karatay' da kentsel dönüşüm

Karatay Belediyesinin, ilçe genelinde gerçekleştirdiği atılımlar sonucu temelini attığı toplu konut inşaatları hızla yükseliyor.
Karatay Belediyesi’nin, ilçe genelinde gerçekleştirdiği atılımlar sonucu temelini attığı toplu konut inşaatları hızla yükseliyor.  10.000 konutluk hedef doğrultusunda başlatılan toplu konut hamleleriyle ve ilçeye kazandırılan kamu binaları ile bir kent görünümüne kavuşmanın heyecanını yaşayan Karatay, Kentsel Dönüşüm Projesiyle imaj değiştirerek 21. yüzyılın en güzel kentini oluşturmak adına emin adımlarla ilerliyor.
               
Kooperatifler ve Belediyeler Yasasının ilgili maddelerince uygulanan toplu konut projeleri bir bir hayata geçirilirken İlçenin 16 ayrı bölgesinde Belediye öncülüğünde kurulan kooperatiflerle 7288 konutun temeli atılırken, 4002 konutun ise proje çalışmaları tamamlanmış olup kurulma aşamasına gelmiştir. Belediye öncülüğünde kurulan toplu konutların etrafında da özel sektör tarafından yaklaşık 3448 konut uygulanırken, Karatay’ın imajı yapılan bu toplu konut çalışmaları ile yeni bir ivme kazanmaktadır.
 
Halkın güvenilir konutlara sahip olmalarına olanak sağlayan ve site anlayışının hakim olduğu toplu konutlarla çevrecilik anlayışını da ön planda tutarak hazırlamış olduğu ve hayata geçirilen toplu konut projeleri hakkında bilgi veren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, toplu konut açığının giderilmesi noktasındaki atılımlar ile örnek bir Belediyecilik anlayışı sergilediklerini belirterek, Karatay’ı modern ve çağdaş şehircilik anlayışının hakim olduğu bir ilçe haline getirme çabası içerisinde olduklarını ifade ederek Karatay’ın her bir tarafını karış karış işliyoruz dedi. Özellikle toplu konut alanında yapılan çalışmaların hızla ilerlediğini söyleyen Başkan Hançerli, bugüne kadar toplu konut alanında başlatılan çalışmalar sonucu hazırlanan projeleri bir bir hayata geçirdiklerini ifade etti. Hançerli, hizmet dönemleri içerisinde 7288  konutun temelinin atıldığını, 4002 konutun ise kurulma aşamasında olduğunu ifade ederek toplam 11 Bin 290 konuta  ulaştıklarını söyledi. Şu ana kadar 16 ayrı yerde kurulan kooperatifin temelinin atıldığını belirten  Başkan Hançerli, inşaatların hızla yükseldiğini tamamlanan dairelerin de  anahtar teslimlerinin yapıldığını söyledi. Belediye Öncülüğünde yapılan toplu konutların çağın gereklerine uygun depreme dayanıklı, statik bakımdan güçlü yalıtım açısından Konya’ya örnek olarak inşa edildiğini dikkat çeken Başkan Hançerli Hemşehrilerimiz Karatay’dan konut sahibi olmak istiyorlarsa bizde üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz dedi. Başkan Hançerli son olarak Önümüzdeki aylarda Gazi Osman Paşa Mahallesinde 772, Köprübaşı Mahallesinde 950, Büyük Sinan Mahallesinde 408, Kerimdede Mahallesinde 1200 ve Kayacık Araplar Mahallesinde 672 konut olmak üzerek toplam 4002 konutun önümüzdeki aylar içerisinde kayıtlarının başlayacağının müjdesini verdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA