• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay Belediyesinin bütçesi %12,23 oranında arttı
08 Ekim 2009 Perşembe 14:21

Karatay Belediyesinin bütçesi %12,23 oranında arttı

Karatay Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında belirlenen 2010 yılı bütçesi ile büyük bir başarıya imza atacaklarını belirten Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli..
Karatay Belediyesi 90 Milyon TL olan bütçesini yapılan Ekim ayı meclis toplantısında alınan karar ile 2010 yılı için % 12,23 oranında artırarak 101 Milyon TL olarak belirledi.
 
Kalkınma planları ve programlarının gerekleriyle fayda ve maliyet unsurları göz önünde tutularak verimlilik ve tutumluluk ilkelerine göre düzenlenen ve Karatay Belediyesi Meclisince daha önce Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edilen 2010 yılı Bütçesi, meclis üyelerinin gerçekleştirdiği oylama sonucunda 101 Milyon TL olarak ittifakla kabul edildi.
 
 Karatay Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında belirlenen 2010 yılı bütçesi ile büyük bir başarıya imza atacaklarını belirten Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, belirlenen bütçeyle Karatay ilçesinin daha da büyüyeceğini söyledi. Göreve geldikleri gün itibariyle 22 Milyon TL olan Belediye bütçesini arttırarak daha çok hizmete imza atmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Hançerli, 2010 yılı bütçesini 101 Milyon TL olarak Karatay Meclisi olarak kararını aldıklarını sözlerine ekledi. Karataylı hemşerilerimize istenen düzeyde kaliteli, hızlı ve aynı zamanda ekonomi ölçülerine uygun, kesintisiz hizmet üreten ve insanı ön plana çıkaran bir belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini ifade eden Başkan Hançerli 2010 yılı bütçesinin başarıyla uygulanması ve hedeflere ulaşması da Belediyemizin tüm unsurlarının katılımcılığı, katkıları ve işbirliği ile gerçekleşecektir dedi. Karatay halkının en iyi hizmete layık olduğu bilinciyle hareket ettiklerini dile getiren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, vatandaşa kaliteli ve hızlı hizmet götürebilmek için her yıl bütçenin çıtasını yükselttiklerini ifade etti. Başkan Hançerli ayrıca Karatay’a yapılacak yatırımların 2010 yılında da artarak devam edeceğini ve Karatay’ı çağdaş bir şehir vizyonuna kavuşturmanın azmi içerisinde olacaklarını belirterek yeni bütçenin belediyeye ve Karatay’a hayırlı olması temennisinde bulundu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
  • Rizespor-Konyaspor, Deplasman kabusu bitsin!
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA