• Konya-1 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay Belediyesinden Türkiyede bir ilk
03 Ağustos 2009 Pazartesi 18:05

Karatay Belediyesi'nden Türkiye'de bir ilk

Karatay Belediyesi internet üzerinden Plankote, Aplikasyon ve Demir, Subasman ile çatı kontrolü randevularının alındığı ayrıca çift yönlü SMS sistemini Türkiyede ilk kez uygulamaya koyuyor.
Karatay Belediyesi internet üzerinden Plankote, Aplikasyon ve Demir, Subasman ile çatı kontrolü randevularının alındığı ayrıca çift yönlü SMS sistemini Türkiye’de ilk kez uygulamaya koyuyor.
 
Karatay Belediyesi Bilgi İşlem müdürlüğünde görevli bilgisayar operatörü Ahmet Gümüş tarafından hazırlanan internet üzerinden randevu sistemi ve çift yönlü SMS sisteminin tanıtımı için Karatay Belediyesi Bilgi İşlem Müdür Vekili Mehmet Toknal, İmar Müdürü Aybars Yıldırım ve Bilgi İşlem personeli Ahmet Gümüş, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’yi makamında ziyaret etti.
 
Ziyarette yeni sistem hakkında bilgi veren Başkan Hançerli,  Türkiye’de yine ilkleri gerçekleştirmenin mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde Konya’da ilk kez yer altına alınan çöp sistemini kazandırmanın ardından şimdide yine ilklere imza atacak iki projeyi Karatay’lı hemşerilerine sunduklarını söyledi. İmar müdürlüğü ekiplerinin uzun süredir bu program üzerinde çalıştığını dile getiren Hançerli, gerçekleştirilen sistemle hem teknik adamların hem de hemşerilerimizin işini kolaylaştırmak ve işlerinin daha iyi yürümesini sağlamak için Plankote, Aplikasyon ve Demir, Subasman ve Demir ile çatı kontrollerinin belediyeye gelmeden internet üzerinden alınan randevu sistemi ile yapılabileceğini ifade etti. Niyetlerinin hazırlanan sistemle işlerin hızlandırılması olduğunu vurgulayan Başkan Hançerli, sadece imar müdürlüğü olarak değil belediyenin diğer birimlerinde de sistemin uygulanacağını ifade etti. Yine bir diğer yeniliğin çift yönlü SMS olduğunu belirtti.
 
Karatay Belediyesi olarak ilkleri uygulamak durumunda olduklarının altını çizen Başkan Hançerli, mevcut imkanlar çerçevesinde 21. yy dünyasında teknolojiyi kullanarak hemşerilerinin hayatlarını kolaylaştıracak ve hizmetlerin en iyisini vermeyi amaç edindiklerini söyledi.
 
Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli son olarak projede emeği geçen tüm personele teşekkür ederek özellikle hazırlanan sistem üzerinde katkısı bulunan Bilgi İşlem Müdürlüğünde görevli bilgisayar operatörü Ahmet Gümüş’ü altınla ödüllendirdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA