• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay Belediyesinde hizmet içi eğitim semineri
24 Şubat 2013 Pazar 16:34

Karatay Belediyesinde hizmet içi eğitim semineri

Konyanın merkez Karatay İlçe Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen 2013 yılı birinci 6 aylık hizmet içi eğitim semineriyle belediye birim müdürleri ve şef personel, 5018...
Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen 2013 yılı birinci 6 aylık hizmet içi eğitim semineriyle belediye birim müdürleri ve şef personel, 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu hakkında bilgilendirildi.
Karatay Belediyesi encümen toplantı salonunda düzenlenen seminere konuşmacı olarak Avukat Arif Aydın katıldı. 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nun 24 Aralık 2003 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini ifade eden Avukat Arif Aydın, kanun maddesinin 83 maddeden oluştuğunu, ayrıca 20 geçici ve 2 ek maddesinin de bulunduğunu vurguladı. Kanunun birçok yeni tanımlar getirdiğini, bunların bazılarının; Üst Yönetici, Harcama Yetkilisi, Muhasebe Yetkilisi, Gerçekleştirme Görevlisi, Muhasebe Mutemedi ve İç Denetçi gibi tanımlar olduğunu dile getiren Aydın, ayrıca kanun maddesi ile stratejik planların hazırlanması, performans programları ve yıllık bütçelerin bu planlara göre oluşturulmasının bir zorunluluk haline geldiğini söyledi.
Karatay Belediyesi Hukuk Müdürlüğü’nden Avukat Arif Aydın da, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımının yanı sıra mali saydamlık ve hesap verilebilirlik ilkelerinin ön plana çıktığını söyledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya'da trafik kazası: 5 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA