• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay Belediyesi kadınlar gününü kutladı
08 Mart 2012 Perşembe 17:57

Karatay Belediyesi kadınlar gününü kutladı

Karatay Belediyesi bu yıl ki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarını Dedeman Otel Balo Salonunda gerçekleştirdi.

Karatay Belediyesi bu yıl ki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarını Dedeman Otel Balo Salonu’nda gerçekleştirdi. Kutlamaya Karatay Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Uzbaş, Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Hüseyin Karapınar, Ak Parti Konya Kadınlar Kolu Başkanı Hasibe Özlem Çepni, Ak Parti Karatay İlçe Teşkilatı Kadınlar Kolu Başkanı Münevver Yavaş, Karatay Belediyesi Meclis Üyesi Saadet Tavşancı, KARMEK öğretici ve öğrencilerinin yanı sıra pek çok davetli katıldı.

Kutlamada ilk sözü alan Karatay Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Uzbaş kadınların tarihin her döneminde üstlendikleri sorumlulukları layıkıyla yerine getirdiğini belirterek; zaman zaman kadınlara karşı hoş olmayan olaylarla karşılaşsak da bugün artık çağdaş Türkiye’mizde söz sahibi olmuşlardır dedi. Başkan Vekili Uzbaş, sevgi, saygı ve isteyerek kurulan aileler bu bilinci daha taşıyacak ve dünyaya gelen çocuklarımız bu mutlu aile tablosu içinde yetişerek mutlu toplumlar oluşturacaklarını dile getirerek;  “Cennet anaların ayağı altındır”  hadisiyle sözlerine son verdi. Karatay Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Uzbaş’ın ardından söz alan Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Hüseyin Karapınar kadınların yılda bir kez değil her gün anılması ve bir değer olarak kutlanması gerektiğini dile getirdi. Karapınar, insanın dünyaya geldiği ilk günden itibaren öğrendiklerinin kadınlar yani anneler sayesinde olduğunu belirtti. Karatay Belediyesi Meclis Üyesi Saadet Tavşancı, Dünya Kadınlar Günü’nün tarihsel gelişimini vurgulayarak 1777 yılında Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilmesinin ardından 1984 yılı itibarı ile kutlanmaya başlandığına dikkat çekti. Saadet Tavşancı’dan sonra söz alan Ak Parti Konya Kadınlar Kolu Başkanı Hasibe Özlem Çepni 2023 yılına emin adımlarla ilerleyen Türkiye’ de kadınların haklarının ve sorumluluklarının çok daha fazla farkında olduklarını dile getirdi.  Çepni, Ak Parti Karatay İlçe Teşkilatı Kadınlar Kolu Başkanı Münevver Yavaş ise bütün Kadınların Kadınlar Günü’nü kutlayarak teşekkür etti.

Konuşmaların ardından KARMEK öğrencileri tarafından hazırlanan slayt gösterisinin ardından kutlamalar, fitness ve bale gösterisi, beş adet tektaş pırlanta yüzük çekilişi, müzik programı ve pasta kesilmesiyle devam etti.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA