• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay Belediyesi hayvanat bahçesi yaralı hayvanları tedavi etmeye devam ediyor
24 Ağustos 2015 Pazartesi 16:39

Karatay Belediyesi hayvanat bahçesi yaralı hayvanları tedavi etmeye devam ediyor

Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi Konya’nın ilk ve tek hayvanat bahçesi olma özelliğinin yanı sıra; doğal yaşamda çeşitli sebeplerle yaralanan vahşi hayvanlar duyarlı vatandaşların ve derneklerin katkılarıyla Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü’nün deneyimli ve uzman veterinerlerine tedavi ve iyileştirme için emanet ediliyor.

Vahşi hayvanlar tedavi süreçlerinin tamamlanmasının ardından doğada hayatta kalabilecek beceri ve yeteneğe ulaştıklarında ise doğal yaşam alanlarına bırakılıyor. Tedavi sonrasındaki iyileştirme sürecinde ise vahşi hayvanlar ayrıştırılmış kafeslere kapatılarak soyutlanması önlenip, iyileşme süreçleri hızlandırılıyor. İyileşme sürecindeki yaraları tedavi edilmiş hayvanlar diğer sağlıklı türdeş hayvanlarla aynı kafese alınarak, psikolojik olarak da hayvanlara destek sağlanıyor. Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi bünyesinde toplam 27 vahşi hayvanın tedavi ve iyileşme süreçleri halen devam ediyor. Şimdiye kadar tedavisi gerçekleştirilerek doğaya bırakılan 254 hayvan ise; şahin, leylek, pelikan, baykuş, puhu, doğan, atmaca, balıkçıl, kırlangıç, çulluk, güvercin, filamingo, kartal, ördek, keklik, turna gibi kuş türlerinden ve kurt, sincap, tavşan, porsuk, gelincik, tilki, geyik, kirpi, gibi kara hayvanlarından oluşuyor.

Karatay Hayvanat Bahçesinde rehabilite edilen hayvanlar, doğayla buluşturulması ve doğaya tekrar adapte etme noktasında yürütülen çalışmalar büyük gayretlerle sürdürülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA