• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay AGD Canefşan ile anneleri unutmadı
29 Nisan 2013 Pazartesi 18:59

Karatay AGD Canefşan ile anneleri unutmadı

Anadolu Gençlik Derneği Karatay Hanımlar komisyonu gelenekselleştirdiği Canefşan programı ile yine ses getirdi.Program Konya Ticaret odasında düzenlene programa ilginin yoğun olduğu gözlendi.

Anadolu Gençlik Derneği Karatay Hanımlar komisyonu gelenekselleştirdiği Canefşan programı ile yine ses getirdi.Program Konya Ticaret odasında düzenlene programa ilginin yoğun olduğu gözlendi.
            Programa AGD Genel Merkez Hanım Komisyonları başkanı Ebru ASILTÜRK, Konya merkez ve ilçe komisyonları ile Sivil toplum kuruluşları hanım temsilcileri, komisyonları, öğrenciler ve çok sayıda Konyalı hanım katıldı.
           Kuran tilaveti ile başlayan programda, açılış konuşmasını Konya AGD hanım komisyonu başkanı Elif KILIÇ  yaptı.
          Annelerin yoğun ilgi gösterdiği programda selamlama konuşmasını yapan Karatay AGD Hanım komisyonları başkanı Filiz AKMAN konuşmasında, anneliğin önemine vurgu yaptı ve dernek olarak hedefimiz  önce Ahlak ve Maneviyat düsturu ile ulaşılmadık aile kalmaması için çalıştıklarını ve asıl amacın Annelerin değerinin senede bir gün anılarak anlaşılamayacağını ve bu değeri anlamak ve anlatmak için “CANEFŞAN” yani kaliteli anne ve kaliteli evlat nasıl yetiştirilir programının hazırlandığını bildirdi. AKMAN ayrıca neslimizin ve nefsimizin bozucu unsurların muhafazası için “Sevgi ve Kardeşliğin teminatı” olan AGD nin düsturu ile bütün gençliğimizin yetiştirilmesi için bütün güçleriyle çalıştıklarını sözlerine ekledi.
          Daha sonra mikrofana gelen Hanım Komisyonları Genel Başkanı Ebru ASILTÜRK yaptığı konuşmada Anne ve Evlat olmanın bize yüklediği sorumlulukları Kuran ve Peygamber Efendimizin hadisleri doğrultusunda anlattı.Asiltürk'ün verdiği örneklerle izleyicilerin duygulandığı gözlendi.
 Programa öğrencilerin hazırladığı ilahi ve şiirlerle devam edildi.  Ve programın asıl sahibi annelere sıra geldi. Oğlu Suriye'de şehit olan Süheyl Sakka, Haziran ayında Hakkari Yüksekova'da şehit düşen Samet BÜTÜN'ün annesi Fadime BÜTÜN ve engeline rağmen büyük mücadele ederek yazar olan Hande Dağ ve fedakar annesi Şükran Dağ için hazırlanan slaytlar salonda programa katılan bütün misafirleri göz yaşlarına boğdu. Bu üç anneye plaket ve Kuranı kerim hediye edildi. Ayrıca engeline rağmen yazar olan Hande DAĞ'ın yazmış olduğu kitapta misafirlere tanıtıldı ve engellerinde aşılabileceğini anımsatıldı.
          Ayrıca programda "Anneye Mektup" yarışmasının da ödülleri sahiplerini buldu. Yarışmada dereceye giren mektuplar misafirlerle paylaşıldı, salonda yine duygu dolu dakikalar yaşandı. Yarışmada dereceye giren isimler :
İlköğretim Kategorisinde ;
1. Rabia ÜNLÜ       : Laptop kazandı.
2. Dilara GEDİK     : Tablet Pc
3. Emel AKPINAR : Fotoğraf makinası
Lise Kategorisinde ;
1. Halime ALTINTOP  : Laptop kazandı.
2. Ayşe Sena DOĞAN : Tablet Pc
3. Seza Nur BAYRAK : Fotoğraf makinası

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA