• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karar Konya için hayati bir gelişme
10 Eylül 2012 Pazartesi 18:25

'Karar Konya için hayati bir gelişme'

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konyanın Karapınar İlçesinde Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi kurulması ile ilgili kararın Bakanlar Kurulunda kabul edilerek Resmi Gazetede yayınlanması...

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya’nın Karapınar İlçesi’nde “Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi kurulması ile ilgili kararın Bakanlar Kurulu’nda kabul edilerek Resmi Gazete’de yayınlanması ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Sorgun; “Bu karar, Konya sanayisi için hayati bir gelişmedir” dedi.

Güneş enerjisinin elektrik enerjisine dönüştürülmesine ilişkin projelerin yer aldığı “Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi”nin Karapınar İlçesi’nde kurulması ile ilgili Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete’de yayınlandı. Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, yaptığı yazılı bir açıklama ile kararın Konya sanayisi ve istihdamı açısından son derece önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Karapınar’a “Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi” kurulmasına karar veren ve söz konusu kararın verilmesinde emeği geçen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere tüm Bakanlar Kurulu’na ve AK Parti Konya Milletvekillerine teşekkür eden Başkan Sorgun açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Karapınar ilçemize Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nin kurulması ile ilgili Bakanlar Kurulumuzun kararı, 8 Eylül Cumartesi günü Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu karar; Karapınar, Konya ve ülkemiz için son derece önemli ve hayati bir gelişmedir. Zira Konya sanayisinin daha da gelişmesi, istihdamın artması ve enerjide dışa bağımlılığın azalması yolunda önemli bir adım atılmıştır. 60 milyon metrekarelik bir alanda hizmet verecek olan bölgede güneş enerjisi elektrik enerjisine dönüştürülecek, bölgede işsizlik büyük oranda azalacak ve Konya sanayisine büyük fayda sağlayacaktır. Konumu, yüzölçümü, sanayi altyapısı, Hızlı Treni, 4 üniversitesi, sağlık alanında yapılan yatırımlar ve daha birçok alandaki özelliği ile Konya, ülke geleceğinde önemli bir noktada durmaya devam edecektir. Bakanlar Kurulumuzun aldığı bu karar da bizlere bir kez daha gösteriyor ki Başbakanımızın ve hükümetimizin Konya’ya olan sevgisi bir başkadır. Ben bir kez daha bu karardan dolayı emeği geçen herkesi kutluyor, Karapınar İhtisas Endüstri Bölgesi’nin Karapınarımız, Konyamız ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ev Eşyaları Neye Göre Seçilir?
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA