• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karakterin varsa hesapları açıkla
13 Mart 2014 Perşembe 07:52

Karakterin varsa hesapları açıkla

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'İsviçre bankalarında hesabı var' iddiasına çok sert tepki gösterdi

Siirt'te ve Mardin'de coşkulu kalabalığa seslenen Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun iddialarına büyük tepki gösterdi. Eski Türkiye ile yeni Türkiye tercihinin yapılacağı bir seçime girileceğini belirten Erdoğan, özetle şunları söyledi:

İnşallah daha göreceğimiz çok güzel günler var. 77 milyonun kardeşliğini daha da güçlendireceğiz. Artık enerjimizi kavgalara değil barışa, çözüme, kalkınmaya daha fazla yoğunlaştıracağız. Çözüm sürecini siz istediniz. Bir yıl boyunca bu sürece siz sahip çıktınız. Şimdi de bu süreci korumanızı sizlerden rica ediyorum. Çözüm sürecine sıkı sıkı sahip çıkmanızı, sürece destek olmanızı rica ediyorum.

BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETTİ

Yeni Türkiye birilerini rahatsız etti. Önce gezi eylemleri dediler, huzur ve istikrarı bozmak istediler. Şimdi de 17 Aralık, 25 Aralık darbe girişimiyle yeni Türkiye'ye sabotaj düzenlemek istediler. Gezi eylemlerinde ağaç bahaneydi, çevre bahaneydi, gerisi çok şahaneydi. 17 Aralık darbe girişiminde de yolsuzluk ve rüşvet sadece bahanedir. Bir iftiranın arkasına saklanıp Türkiye'ye hücum ediyorlar. Pensilvanya'nın kuyruğuna takılan CHP, MHP, BDP, marjinal sol örgütler, anarşistler, teröristler, vandallar ile ittifak halinde sokakları karıştırmak istiyorlar. 30 Mart'ta siz sandıkta CHP'den, MHP'den, BDP'den hesap soracaksınız. Biz de bu Pensilvanya'dan, ihanet şebekesinden hesap soracağız.

FETVAYI DA PENSİLVANYA'DAN ALIYOR

(CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'İsviçre bankalarında hesapları var' iddiaları) Sende zerre kadar karakter varsa, senin cibilliyetin düzgünse, bu hesaplar hangi bankadaysa, vicdanın varsa bu hesapları bul, çıkar. Ben de bu hesaplardan çıkan parayı, varsa, sen çok fakirsin ya.. sana vereceğim. Sana vereceğim... Yalanın kuyruklusunu biliyorduk, bu kadarını bilmiyorduk... Adamın bütün hayatı iftira üzerine kurulu. Çünkü fetvayı veren hocaları da var artık. Fetvayı da Pensilvanya'dan alıyorlar. Ondan sonra da 'iftira at, tutmasa da iz bırakır' diyorlar.

YALANIN BU KADARI DA OLMAZ

Bul, hangi bankadaysa çıkar. Madem sana 13 bankada benim hesabım olduğunu söylediler. Çıkar. Ondan sonra da seninle beraber o parayı tahsil edelim ve sana vereyim ben onu. İnsaf ya, insaf! Yalan olur da bu kadarı da olmaz! Ama bunda karakter zaafiyeti var. Yani sabır, sabır, sabır, artık dayanılmaz hale geldi. Çünkü bunlarda takiyye var. Bunların karakterinin gereğidir. Yalan var, karakterlerinin gereğidir. İftira var, karakterlerinin gereğidir. Zaten bu üçü bir araya geldiği zaman fitne var, fesat var.

Bazı patronlar tahrik ediyor

Huzuru bozmak için malum çevrelerin yeni tuzaklar peşinde olduğunu belirten Erdoğan, 'Bu tuzaklara karşı uyanık olun. Bütün siyasi partilerine, medya kuruluşlarına sorumlu davranma çağrısı yapıyorum. Olayları tahrik etmeye çalışan işveren örgütlerine, sendikalara sorumluluk çağrısı yapıyorum. Kimin ne meselesi varsa 30 Mart'ta sandıkta çözsün. Bakıyorum ki bazı işverenler sosyal medya yoluyla tahrikler yapıyorlar. Sokaklara çıkmakta sokağa itmek de asla çözüm değildir. Seçime 18 gün kala sokakları ateşe vermeye çalışmak demokratik bir duruş değildir. Bu ülkeyi millet idare ediyor. Sandık yoluyla söyleyeceğini söyleyecek. 30 Mart'ta millet mesajını çok net biçimde verecek. Sandık dışında yollar arayanlar hem tehlikeli hem de boş yollara sapıyorlar' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA