• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kanun değişikliklerini üyelerine danışacak
02 Ekim 2013 Çarşamba 13:40

Kanun değişikliklerini üyelerine danışacak

Konya Ticaret Odası (KTO), iş ve ticaret hayatını ilgilendiren kanun ve yönetmelik değişiklikleri hakkında üyelerinin görüş ve önerilerini alacak.
Konya Ticaret Odası (KTO), iş ve ticaret hayatını ilgilendiren kanun ve yönetmelik değişiklikleri hakkında üyelerinin görüş ve önerilerini alacak. Üyelerin değişiklikler hakkında önceden bilgi sahibi olabileceği çalışma sayesinde oda tarafından hazırlanan raporlar geniş katılım oluşturacak.
 
KTO, iş ve ticari hayatlarında karşılaşmaları muhtemel kanun ve yönetmelik değişiklikleri ile ilgili taslaklar hakkında üyelerinin önceden bilgi sahibi olmaları ve bu konularda görüş ve öneri sunabilmeleri amacıyla yeni bir çalışma başlattı. Oda üyeleri, KTO'nun internet sitesinde yer alan “Görüş Bildirim Formu”na girerek kendilerini etkileyecek kanun ve yönetmelik değişikliklerinden taslak aşamasında haberdar olacak ve değişiklik taleplerini odaya bildirebilecekler.
 
KTO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, ekonomik gelişmenin yapısal tedbirlerle desteklenmesi amacıyla son dönemde iş ve ticaret hayatını ilgilendiren kanun ve yönetmelik değişikliklerinde iş dünyasının görüşlerinin dikkate alındığını belirterek, bu görüş ve önerilerin daha geniş katılımla hazırlanması amacıyla Oda olarak “Görüş Bildirim Formu” hizmetini hayata geçirdiklerini söyledi.
 
Başkan Öztürk, şunları kaydetti:
 
"Ülkemiz son on yılda kişi başı milli gelirini 3 bin 500 dolardan 10 bin 500 dolar seviyesine getirdi. Bu gelir artışımız bize 2023 yılında kişi başı 25 bin dolar milli gelire sahip dünyanın on büyük ekonomisi arasına girme hedefini de beraberinde getirdi. Türkiye'nin 2023’te ekonomik büyüklüğünden şehrimizin ve üyelerimizin en büyük payı almasını istiyoruz. Konya'yı Türkiye'nin ekonomi merkezlerinden bir haline getirmeye çalışıyoruz. Bunun için iş ve ticaret hayatında yaşanılan gelişmelere üyelerimizin en hazır hale gelmeleri için hizmetlerimizi hayata geçiriyoruz.
 
Konya Ticaret Odası olarak Bakanlıklardan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden kanun veya yönetmelik değişikliklerine ilişkin odamıza gelen taslak metinler incelenmekte ve ilgili meslek komitesi üyelerinin ve sektör temsilcilerinin görüşleri alınarak ilgili kurum ve kuruluşlara iletilmektedir. Yeni hizmetimizle birlikte hazırlanacak raporlar tüm üyelerimizin görüş ve önerileri alınarak hazırlanacağından geniş bir katılım oluşturacaktır. ‘Görüş Bildirim Formu’ hizmeti çerçevesinde üyelerimiz internet sitemizden odamıza gelen taslakları inceleyebilir ve varsa görüş ve önerilerini ilgili kurum ve kuruluşlara iletilmek üzere odamıza bildirebilirler."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA