• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kanala koskoca televizyonu bile atıyorlar
15 Kasım 2012 Perşembe 12:34

'Kanala koskoca televizyonu bile atıyorlar'

Beyşehir-Suğla-Apa (BSA) kanalı üzerine atılan katı atıkların, çevre kirliliği oluşturduğu bildirildi.
Beyşehir-Suğla-Apa (BSA) kanalı üzerine atılan katı atıkların, çevre kirliliği oluşturduğu bildirildi. 
Beyşehir Birliği, Göl, Çevre ve Doğa Derneği Başkanı Bekir Sami Tan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beyşehir Gölü sularını Konya Ovası'na aktaran BSA kanalında, regülatör kapaklarının kapatılıp su akışının kesilmesinin ardından, yaşanan manzaranın vatandaşı rahatsız ettiğini söyledi. 
Her iki yanına pazar kurulan kanalın içerisine her türlü katı atığın atıldığını, bunun da hoş olmayan görüntüler oluşturduğunu aktaran Tan, şunları kaydetti: 
''Son günlerde hiç alışılmadık manzaralar da yaşanıyor. Kanal içerisine koskoca televizyonu bile atıyorlar. Kanal temizliği konusunda vatandaşlarımıza ve çevresinde ticari faaliyet gösteren pazarcılara sürekli çevre temizliğine karşı duyarlılık çağrısı yapıyoruz. Ama kimse bu çağrılara kulak asmıyor. Temizlik görevlilerimiz zaman zaman kanal içerisine inerek, hatta araç indirerek genel bir çevresel temizlik faaliyeti yürütüyor. Ama birkaç gün sonra yine benzer manzaralarla karşılaşıyoruz. Bir turizm kenti olmaya aday Beyşehir'e bu görüntüler hiç yakışmıyor. Daha temiz bir Beyşehir'in olması mücadelesini veren derneğimize de bu konuda vatandaşlarımızdan yardımcı olmalarını bekliyoruz.''
    
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA