• Konya-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kamuya atanacaklar dikkat
30 Temmuz 2009 Perşembe 12:16

Kamuya atanacaklar dikkat

Kamuya memur olarak atanacaklar dikkat! Yönetmeliklerde değişiklik yapıldı.
Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 
Yönetmeliğin 16. maddesinde yapılan değişiklikle, kamu kurum ve kuruluşları, kendilerine başvuran adayların bilgilerini ÖSYM'ye bildirmek yerine, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını, ad ve soyadlarını ve Kamu Personel Seçme Sınava (KPSS) puanlarının doğruluğunu ÖSYM'nin internet sitesinden kontrol edecek.
 
Yapılan kontrol sonucunda sınav sonuç belgesinde tahrifat yapıldığı belirlenen adaylar ilgili kurumlarca ÖSYM'ye bildirilecek ve bu adayların KPSS sonuçları iptal edilecek. Aynı yönetmeliğin 28. maddesinin, "özel kanunlarla veya özel kanunların verdiği yetkiye dayanılarak kurulan ve kamu hizmeti gören kurum ve kuruluşlarda istihdam edilecek personel, KPSS'de başarılı olanlar arasından, bu kurumların tabi olduğu mevzuat hükümleri çerçevesinde atanmasına" ilişkin 1. fıkrası da şöyle değiştirildi: "Özel kanunlarla veya özel kanunların verdiği yetkiye dayanılarak kurulan kamu kurum ve kuruluşlarının personel istihdamında geçerliliği devam eden KPSS sonuçları kullanılır.
 
Bu şekilde istihdam edilecek personelden (A) grubu kadro niteliği taşıyanlar bu Yönetmelikte (A) grubu kadrolara atanacakların seçimine ilişkin hükümlere göre belirlenen adaylar arasından, (B) grubu kadro niteliği taşıyanlar ise merkezi yerleştirme işlemlerinde kullanılan KPSS sonuçları ve puanları esas alınarak belirlenen adaylar arasından bu kurumların tabi olduğu mevzuat hükümleri çerçevesinde atanır." Yönetmeliğin ek 1. maddesine eklenen fıkra ile Devlet Personel Başkanlığı, ÖSYM'nin de görüşü alınmak suretiyle her yılın Ocak ayında bir yerleştirme takvimi belirleyip, ilan edecek.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA