• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kamu-Sen ülke gündemini masaya yatırdı
26 Mart 2013 Salı 14:11

Kamu-Sen ülke gündemini masaya yatırdı

Türkiye Kamu-Sen Konya İl Temsilciliği İstişare toplantısı, Türk Büro-Sen Konya Şube Başkanlığının ev sahipliğinde Mevlevi Sofrasında Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuşun katımıyla...
Türkiye Kamu-Sen Konya İl Temsilciliği İstişare toplantısı, Türk Büro-Sen Konya Şube Başkanlığının ev sahipliğinde Mevlevi Sofrasında Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş’un katımıyla gerçekleştirildi.

 Kamu-Sen bağlı sendikaların Konya Şube Başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı Kamu-Sen Konya İstişare toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.
 Toplantının açılış konuşmasını Türk Büro-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Hüsamettin Şenel ve Türk Büro-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Arif Baştuğ yaptı.

 Kamu-Sen Konya İl temsilcisi Sadi Eriş “Türkiye Kamu-Sen olarak bilmez isteriz ki! Savaş dursun, barış olsun, mücadele değil, müzakere olsun son günlerin kulak tırmalayıcı sözlerinin ne anlama geldiğinin kamuoyuna açıklanması gerekir. Gelişmelerle ilgi açıklayıcı doyurucu bilgilerin açıklanması süratle bekliyoruz. Söylemek istenenleri, ileri demokrasinin ne anlama geldiğini de kamuoyu ile paylaşılması gerektiğine inanıyoruz. Buradan Siyasi idareye soruyoruz. Açılımdan ne amaçlandığınızı Türkiye’de yaşayan herkese açık yüreklilikle anlatılmasını bekliyoruz. Bu ucube şeyin ne olduğunu Türk Milleti de bilmek istiyor”dedi.

 Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş ise yaptığı konuşmasında şu konu başlıklarına yer verdi. “ Kamu da yapılan son toplu sözleşme hakem kurulunun rezaleti ile son bulmuştur. Memur-sen adına katılan kişinin hükümet yanında yer alması neticesinde 7-4 oranı ile Türk memurunun 2012’de %4x4’e 2013’te ise 3x3 e mahkum etmiştir. Son 3 yılda hükümetin resmi enflasyon hedefi tutmamış, memurlar enflasyon farkı almıştır.

Başta Maliye Bakanlığı gelir daire başkanlığı olmak üzere Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Nufus Genel müdürlüğü gibi kurumlar olmak üzere 20’yi aşkın kamu kurum ve kuruluşu çalışanların fazladan mesai yapması için taleplerini Maliye bakanlığına bildirmiştir. Yıllardır düzenli olarak her ay fazla mesai ücreti alan kurum çalışanlarının fazla mesai ücretleri 2013 yılı başından itibaren ödenmemekte ve fazla mesai de yapılmamaktadır.

 Kamu da performansa dayalı ücret, güvencesiz istihdam yolu açılmak istenmektedir.
 Yokuş konuşmasının sonunda ülke gündeminde büyük yer alan barış sürecinin bir an önce bitirilmesi ve Türk halkının bu konuda bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA