• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kalkınmamız için Lojistik gerekli
13 Eylül 2011 Salı 14:55

'Kalkınmamız için Lojistik gerekli'

Konyaya kurulması planlanan Konya Lojistik Merkezinin geliştirilmesi için faaliyet gösteren ve MÜSİAD Lojistik Komitesi Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA)dan doğrudan faaliyet desteği aldı
Konya’ya kurulması planlanan Konya Lojistik Merkezi’nin geliştirilmesi için faaliyet gösteren ve tüm kurumların desteğini alan MÜSİAD Lojistik Komitesi Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA)’dan  doğrudan faaliyet desteği aldı.

MÜSİAD Konya Lojistik Komitesinin doğrudan faaliyet desteğini almasının ardından MEVKA toplantı salonunda imza töreni yapıldı.

İmza töreninde MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, MÜSİAD Konya Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sağlam ile MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman hazır bulundu.  

İmza töreninde konuşma yapan MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “Konya’da firmaların rekabetçi üstünlüğün sağlanabilmesi için bölgede faaliyet gösteren işletmelerin geleneksel yöntemlerin ve araçların ötesine geçerek temel faaliyetleri ile ilgili yeni ve yetkin yürütmeleri gerekmektedir. Bu faaliyetlerin biriside lojistiktir. İyi planlanmış ve ülkemizin dört bir yanında tesis edilerek birbirlerine “demir ağlarla” bağlanmış Lojistik Merkezler, lojistik sektörüne hız, güvenlik ve maliyet açısından rekabetsel avantaj getirecek ve düşük lojistik maliyetler iç ve dış ticaretimize, kalkınmamıza alt yapı teşkil edecektir. Konya Lojistik Merkezi de bölgemizin kalkınmasında öncü rol oynayacaktır” dedi.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz’da Lojistik Merkez’in Konya için önemine değinerek, “ Türkiye’nin refah seviyesinin yükseltilmesi için, dış ticaretin geliştirilmesi ve ticaret açığı yerine fazlasının sağlanması gerekmektedir. 2023’te 500 milyar dolarlık mal ihraç etmek istiyorsak, lojistik merkezlerin sayısının arttırılarak sanayicilerimizin ürünlerini daha kolay nakil etmelerini sağlamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman’da MÜSİAD’ın Konya’nın yararına olan çalışmalarda ön saflarda bulunduğunu belirterek,  “Konya Lojistik Komitesi iş dünyasının sabırsızlıkla beklediği Lojistik Merkez için herkesin katılımını sağlama açısından önemli bir nokta. MEVKA olarak bu tür organizasyonları her zaman desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, MÜSİAD Lojistik Komitesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ile MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman Proje destek programını imzaladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Özaltun: "Rabbim birliğimizi daim etsin"
  • Hançerli: "Milletimizin başı sağolsun"
  • Şehidin cenazesi Konya'ya getirildi
  • Angı: "Milletimize başsağlığı dilerim"
  • Konyaspor'da, Osmanlıspor hazırlıkları sürüyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA