• Konya0 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kalkınma Ajansı start veriyor
05 Kasım 2009 Perşembe 14:30

Kalkınma Ajansı start veriyor

Mevlana Kalkınma Ajansı'nın 2009 yılı çalışma planının onaylandığı ve proje yarışması şeklinde teklif çağrısına çıkılacağı bildirildi.
Mevlana Kalkınma Ajansı'nın 2009 yılı çalışma planının onaylandığı ve proje yarışması şeklinde teklif çağrısına çıkılacağı bildirildi.
Mevlana Kalkınma Ajansı'nda düzenlenen toplantıda çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Toplantıda konuşan Mevlana Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Nurettin Bay, Konya ve Karaman illerini kapsayan TR 52 Düzey 2 kalkınma ajansının 22 Kasım 2008 tarihinde kurulduğunu ve ilk toplantısını 22 Aralık 2008'de yaptığını hatırlatarak, “Kalkınma ajansları yönetim kurulu ve kalkınma kurulu olmak üzere iki önemli kuruldan oluşmaktadır. Yönetim kurulu icra makamıdır. 22 Aralık 2008 tarihinden bu tarafa, yönetim kurulunun uhdesinde bulunan bazı konularda çalışmalar yapılmıştır. İlk olarak ajansımızın ismi Mevlana Kalkınma Ajansı olarak konulmuş, genel sekreter atanmış ve ardından personel ilanına çıkılmış, sınavla alınan uzmanlar Ekim ayı itibariyle görevlerine başlamışlardır. Binamız kiralanmış ve genel anlamıyla yerleşim sağlanmıştır. Büyük oranda teşkilatlanmasını tamamlamış olan ajansımız, hibe program açılımına hazır durumdadır. Yıl sonuna kadar tam anlamıyla teşkilatlanmasını sağlamış ve kuruluş amaçları için hizmete başlamış bir ajans olmayı planlamış bulunmaktayız” dedi.
Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman ise, ajansın çalışmalarına devam ettiğini belirterek, “Ajans, üç ana birime ayrılıyor: Planlama birimi, Program uygulama birimi ve İzleme ve değerlendirme birimi. 2009 yılı çalışma programı onaylandı. Proje yarışması şeklinde teklif çağrısına çıkılacak. Konya ve Karaman için önceliklerimiz aşağı yukarı belli oldu. Başvuru rehberlerimizi hazırlayacağız. Bu rehberde öncelikler tespit edeceğiz. Bünyemizde Konya, Karaman için yatırım destek ofisleri oluşturuldu” dedi. Ajansın 2009 yılı bütçesinin yaklaşık 20 milyon TL olduğunu ifade eden Genel Sekreter Ahmet Akman, “Bunun 14.5 milyon TL'si merkezden, kalan kısım ise mahallinden geliyor. 2010 yılı bütçesi için ise, genel bütçeden 18.8 milyon TL'lik bir tahsisat bulunmaktadır” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA