• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kalkınma Ajansı Proje teklifi toplantısı yaptı
05 Ocak 2010 Salı 13:32

Kalkınma Ajansı Proje teklifi toplantısı yaptı

Mali Destek Programları için proje tekliflerini kabul etmeye başlayan Mevlana Kalkınma Ajansı bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Kırsal Kalkınma ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programları için proje tekliflerini kabul etmeye başlayan Mevlana Kalkınma Ajansı bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Mevlana Kültür Merkezi'ndeki bilgilendirme toplantısına, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Memiş Kütükçü, Konya Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Üzülmez, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile mali destek programına ilgi duyanlar katıldı.
Mevlana Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Nurettin Bay, Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında teklif çağrısı yöntemiyle proje tekliflerinin kabul edilmeye başlandığını söyledi. Kalkınma ajanslarının ülke ekonomisi için önemine değinen Bay, “Kalkınma ajansları için de proje teklif çağrısı önemlidir. Yaklaşık 1 yıl önce kurulan ve genel sekreter ataması 6 ay önce yapılan ajansımız çok kısa sürede çalışmalarını tamamlayarak proje teklif çağrısına çıktı. Türkiye genelinde 26 ajanstan proje teklif çağrısına çıkan 5 ajans arasında yer almak bizim için önemli. Konya ve Karaman'dan bu süreçte çok sayıda proje hazırlanmasını bekliyoruz” dedi.
KTO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Üzülmez ise, her sektörden girişimcilerin hazırlayacakları projelerle mali destek kazanacağını kaydetti. Üzülmez, “Herkes teklif çağrısının ne anlama geldiğini merak ediyor. Bu çağrı herkesin proje yapma kapasitesini geliştirecek ve yapılan projelere para dağıtacak. AB projeleri için de kapasitemiz gelişmiş olacak. Akla gelebilecek her alanda projeler hazırlanarak, ajansa başvuru yapılabilir'' şeklinde konuştu.
Açılış toplantısında son olarak konuşan Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Türkiye'nin ciddi bir dönüşüm süreci yaşadığını belirtti. Vali Doğan, kalkınma ajanslarının rekabetçilik ve proje fikirleri üzerine inşa edildiğine dikkat çekerek, çalışmalarda katkısı bulunanlara teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman ve uzmanlar, Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı, başvuruların değerlendirilmesi, projelerin izlenmesi konularında bilgi verirken katılımcıların sorularını da cevaplandırdı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA