• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kalaycıdan üniversite öğrencilerine ders
03 Ocak 2012 Salı 13:38

Kalaycı'dan üniversite öğrencilerine ders

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Konya Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinde üniversite öğrencilerine belediyecilikle ilgili ders verdi.

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Konya Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nde üniversite öğrencilerine belediyecilikle ilgili ders verdi.

Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’ndaki dersten önce fakültenin Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir, kısa bir konuşma yaptı. Konya’nın belediyecilik açısından destan yazan bir kent olduğunu kaydeden Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir, “Topluma Hizmet Uygulamaları dersimiz kapsamında Meram Belediyemizin başarılı başkanını bugün misafir ediyoruz. Öğrencilerimiz açısından yararlı olacağına inanıyorum” dedi.

Şehrin ileri gelenlerini öğrencilerle buluşturmaya devam ettiklerini belirten Konya Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Murat Sünbül de, “Sorunlara akılcı çözüm üretmede, bilfiil problemlerin planlı ve programlı bir şekilde çözümünde rol alan kişilerden alacağımız önemli dersler vardır. Bu kapsamda bugün Meram Belediye Başkanımızı misafir ediyoruz. Öğretmen olacak arkadaşlarımızın sahip olması gereken en önemli özelliklerinden biri de toplumla ve çevreyle kuracağı sosyal ilişkidir.” diye konuştu.

Belediye hizmetlerini anlatan tanıtım filminden sonra konuşmasına başlayan Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, “Göreve geldiğimizde öncelikli olarak ele aldığımız konuların başında mali disiplini sağlamak yer aldı. Gelirleri artırmak ve giderleri azaltmak için neler yapabileceğimizi değerlendirdik. Belediyenin önemli gelirleri arasında yer alan emlak vergisindeki kaçakları önlemek için hazırlanan program ile çok olumlu neticeler aldık. İlçemizdeki 87 mahallenin 8’inin bu programla taranması sonucu 4 milyon TL’lik kaçak tespit edildi. Belediyemize ait farklı semtlerdeki mülklerin kira gelirlerinde de çok büyük oranlarda artış sağladık. Örneğin aylık 200 TL kira geliri olan bir büfenin gelirini yeni ihaleyle 13 bin 500 TL’ye yükselterek belediyemize 70 kat daha fazla gelir sağladık. Bütün bunları bir araya getirdiğimizde belediyemizin bütçesinin çok daha iyi bir seviyeye geldiğini görüyoruz. 2012 bütçemizi 145 milyon TL’ye çıkararak yüzde 53’lük bir artış sağladık” dedi.

Başkan Kalaycı, 22 yıl sonra kendi hizmet binalarına kavuşmaları, sosyal belediyecilik faaliyetleri, sağlık hizmetleri, kentsel dönüşüm çalışmaları, konut hamleleri ve diğer önemli yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Yaklaşık 1,5 saat süren dersten sonra dekan Prof. Dr. Ali Murat Sünbül ile Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir, Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı’ya teşekkür belgesi ve çiçek takdim ettiler
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Selçuk Bilim Kampı Proje Açılışı Yapıldı
  • Konya'nın genç milletvekili Selman Özboyacı oldu
  • Konya'da otomobiller çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı
  • Yeni Türkiye’nin Başlangıcını Hep Birlikte Gerçekleştirdik
  • Ömer Faruk Okka: “Önemli bir virajdan geçtik”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA