• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kalaycı Larende esnafıyla bir araya geldi
28 Nisan 2013 Pazar 16:27

Kalaycı Larende esnafıyla bir araya geldi

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, kentsel dönüşüm çalışmaları ve konut hamleleriyle Konya ekonomisine önemli katkı sağladıklarını ifade etti.

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, kentsel dönüşüm çalışmaları ve konut hamleleriyle Konya ekonomisine önemli katkı sağladıklarını ifade ederek, “Bu projelerle bir yandan ilçemizi güzelleştirirken diğer yandan da istihdam ve inşaat malzemelerinin temini açısından Konya ekonomisine katma değer sağlıyoruz” dedi.
Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, AK Parti Meram İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte ağırlıklı olarak inşaat malzemeleri satışı yapan Larende Caddesi esnafını ziyaret etti. 4 yıl içinde kentsel dönüşüm çalışmalarıyla 6 bin 500 konut başlattıklarını vurgulayan Başkan Kalaycı, "Bu konutların büyük bir bölümü de bitme aşamasına geldi. Kısa bir süre önce Ankara'da yapılan Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda 2 ayrı projemizle ödül kazandık. Bu ödüllerden biri kentsel dönüşüm projemizle ilgiliydi. Daha önce de Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda belediyemizi örnek göstermişti. Yaptığımız tüm konut projelerinde bir yandan çöküntü alanı olarak tabir ettiğimiz bölgeleri modern bir görüntüye dönüştürürken Meram’ın yeşil dokusunu da korumaya itina gösteriyoruz. Tüm konut projelerimizde yeşil alan oranı yüzde 80’lere varıyor” dedi. Konut projeleriyle Konya ekonomisine doğrudan ve dolayı olarak da büyük katkı sağladıklarını ifade eden Kalaycı, “Kooperatiflerimizde kullanılan tüm inşaat malzemeleri Konya esnafından temin ediliyor. Ayrıca istihdama da önemli katkılar sağlıyoruz. Yeni belediye hizmet binamızın yapıldığı bölgede Belediyemiz, TOKİ ve özel sektör eliyle yapılan tüm yatırımların maliyeti 1 milyar TL’yi buluyor. Hem ilçemiz güzelleşiyor hem de Konya kazanıyor”  diye konuştu. Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, esnaf ziyaretleri esnasında cadde üzerinde çorap satışı yapan kısmi görme engelli Ayşe Özkan’la (57) da bir süre sohbet etti.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA