• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kalaycı, Kırıkkale Siyaset Akademisinde Ders Verdi
18 Aralık 2011 Pazar 11:05

Kalaycı, Kırıkkale Siyaset Akademisinde Ders Verdi

Kırıkkale Siyaset Akademisinin bu haftaki konuğu Konya Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı oldu.
 
Kırıkkale Siyaset Akademisi’nin bu haftaki konuğu Konya Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı oldu.
Siyaset Akademisi'nde ders vermek üzere Cuma günü Kırıkkale’ye giden Başkan Kalaycı, ders öncesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner’i makamında ziyaret eden Kalaycı, Meram hakkında bilgiler verdi. Ak Parti Kırıkkale İl Başkanı Mehmet Demir ile Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz’ı da ziyaret eden Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, daha sonra Ak Parti Kırıkkale İl Başkanlığı AR-GE birimi tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi’nde 2 saat ders verdi.
Başkan Kalaycı, Belediyenin faaliyetlerini anlatan kısa tanıtım filminden sonra sunumuna başladı. Göreve geldiklerinde kötü bir tablo ve borçlu bir belediyeyi devraldıklarını kaydeden Başkan Kalaycı, “Öncelikli olarak ele aldığımız konu mali disiplin oldu. Gelirleri artırıcı, giderleri azaltıcı olarak aldığımız tedbirler sonrasında çok şükür belediyemizin mali tablosunu olumlu bir noktaya geldi. 2011 yılı bütçesini bir önceki yıla göre yüzde 26 artırırken, 2012 yılı bütçesindeki artışı ise yüzde 53 olarak gerçekleştirdik. İki yılda bütçemizdeki artış oranı yüzde 79’u buldu. 22 yıl sonra kendi ilçemizde ve kendi hizmet binamızda halkımıza hizmet verme imkanına kavuştuk. Gerek fiziki belediyecilik, gerekse sosyal ve kültürel belediyecilik alanlarında halkımızın ihtiyaç duyduğu hizmet ve yatırımları yapmaya gayret ediyoruz” dedi.
Başkan Kalaycı, fiziki belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra “Yalnız Değilsiniz”, “İyi ki Doğdun Bebek”, “Hasta Konukevi” ve “Çocuk Sığınma Evi” gibi örnek sosyal projeler hakkında da bilgi verdi.
AK Parti’nin tüm ülke genelinde başlattığı “Lider Ülke Türkiye” ana temalı Siyaset Akademisi’nde Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, belediyecilikteki tecrübe ve deneyimlerini katımcılarla paylaştı.
2 saat süren ders sonunda katılımcılar, belediyecilikteki başarılarından dolayı Başkan Kalaycı’yı kutladılar.

Kişisel deneyim, kişisel gelişim ve akademik dersleri kapsayan Siyaset Akademisi 18 dersten müteşekkil olup Kırıkkale’deki akademiye 130 katılımcı kayıt yaptırdı....
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA