• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KAGİM ilk eğitim programını tamamladı
07 Ekim 2009 Çarşamba 14:36

KAGİM ilk eğitim programını tamamladı

Konya Ticaret Odası bünyesinde faaliyete geçen Konya Kadın Girişimciler Masası (KAGİM)
Konya Ticaret Odası bünyesinde faaliyete geçen Konya Kadın Girişimciler Masası (KAGİM) Girişimci olmak isteyen ve halen girişimci olan kadınlara yönelik uygulanan iki farklı eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları verildi. Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, Konya’da kadın girişimciliğinin artırılması amacıyla faaliyete geçen KAGİM’in düzenlediği eğitim programıyla Konyalı kadınların girişimcilik konusunda bilgi eksiklerini kapattıklarını söyledi.

     Konya Ticaret Odası bünyesinde kurulan Konya Kadın Girişimciler Masası’nın (KAGİM) ilk eğitim programı sertifika töreniyle tamamlandı. Girişimci olmak isteyen ve halen girişimci olup işini geliştirmek isteyen kadınlara yönelik uygulanan eğitimde ‘İş Fikrimi Nasıl Hayata Geçirebilirim’ ve ‘Kriz Döneminde Nasıl Ayakta Kalabilirim’ konuları işlendi. KAGİM kapsamında düzenlenen eğitim çerçevesinde katılımcılara 4 gün boyunca eğitim verildi.

     Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, KAGİM’in Konya’da kadın girişimcilik kültürünü artırmak amacıyla kadın girişimcilere yönelik eğitim, danışmanlık ve bilgilendirme hizmeti verdiğini belirterek, ”Konya Ticaret Odası bünyesinde hayata geçirdiğimiz Konya Kadın Girişimciler Masası girişimci olmak isteyen ve girişimci olan kadınlarımıza yönelik ilk eğitim programını tamamlamıştır. Kadınlarımızın girişimcilik konusunda en önemli eksiği olan bilgi yetersizliğini verdiğimiz eğitimlerle kapatmayı düşünüyoruz. Konyalı kadınların iş dünyasında daha aktif hale gelerek üretime katkı sağlamaları kriz ortamında hem kendileri adına hem de şehir ekonomisi adına büyük bir kazanç olacaktır. Bu açıdan KAGİM eğitimleri son derece önemli ve faydalı olmaktadır. Kadınlarımızın devam edecek olan faaliyetlerimize katılımını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA