• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KAGİM en iyi girişimcilik projesi seçildi
09 Kasım 2010 Salı 14:32

KAGİM en iyi girişimcilik projesi seçildi

KTO Girişimcilik projeleriyle Türkiyeye örnek oldu
KTO Kadın Girişimciler Masası (KAGİM), TOBB’un düzenlediği Girişimcilik Kongresi’nde en başarılı proje seçildi.

“Dünya Global Girişimcilik Haftası” kapsamında TOBB’da Girişimcilik Kongresi düzenlendi.  Kongre’de Konya’yı Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez ile KTO’ya bağlı kadın ve genç girişimciler kurulu üyeleri temsil etti. Girişimcilik Kongresi’nde KTO bünyesinde yürütülen KAGİM projesi en başarılı proje seçildi.

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, Konya Ticaret Odası’nın kadın ve genç girişimciliğinin desteklendiği bir merkez haline geldiğini söyledi. Üzülmez, “Odamız bünyesinde oluşturduğumuz kadın ve genç girişimciler kurulları ile Konya’da girişimcilik kültürünün gelişmesinde büyük bir hizmet vermekteyiz. Özellikle Konya nüfusunun yüzde 50’sini oluşturan kadınlarımızı girişimcilik yoluyla işgücüne kazandırarak Konya ekonomisine büyük bir katkı sağlamaya çalışıyoruz. Kurduğumuz Kadın Girişimciler Masası da Konya’da kadın girişimciliğini her alanda desteklemek için başlattığımız önemli bir projemizdir. Odamızın girişimcilik konusundaki tecrübelerini kadınlarımızla ilgili bu projemizde uygulayarak hem iş hayatında daha aktif katılmak isteyen kadınlarımıza yol gösteriyoruz hem de Konya’nın ekonomik hayatına bir hareket getiriyoruz. Oda faaliyetlerimiz içerisinde şehrimizde girişimci sayısını artıracak projeler önemli yer tutmaktadır. Konyalı kadınların iş dünyasında daha aktif hale gelerek üretime ve istihdama katkı sağlamaları hem kendileri adına hem de şehir ekonomisi adına büyük bir kazanç olacaktır. Son olarak kadın girişimcilerimiz için hazırladığımız projede, kadınlarımızı özellikle el işi ürünlerinin satışını yapabilecekleri bir kooperatif kurulması yönünde destekleyeceğiz. Böylelikle kadınlarımızın birlikte hareket etmesinin önü açılacaktır. Odamız kadınlarımızla ilgili her türlü projeye destek vermeye devam edecektir” dedi.

TOBB tarafından düzenlenen Girişimcilik Kongre’sinde en başarılı proje seçilen “KTO Kadın Girişimciler Masası Projesi” katılımcılara anlatıldı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başarılarından dolayı Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu’nu kutladı.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA