• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kafadağ ve Aladağa kayak merkezi
06 Nisan 2012 Cuma 14:40

Kafadağ ve Aladağ'a kayak merkezi

Konya İl Genel Meclisi, Derbent Aladağ ve Doğanhisar Kafadağa yapılması istenen kayak merkezlerini İl Özel İdaresi Yatırım Programın aldı.
Konya İl Genel Meclisi, Derbent Aladağ ve Doğanhisar Kafadağ’a yapılması istenen kayak merkezlerini İl Özel İdaresi Yatırım Programın aldı.

Konya İl Genel Meclisi, Nisan ayı toplantılarını, Konya için önemli bir yatırımda karar alarak tamamladı. Gençlik ve Spor Komisyonu ile Turizm Komisyonu’nun raporlarıyla gündeme taşınan kayak merkezleri, Meclis’in en önemli gündem maddesini oluşturdu. İl Genel Meclisi Derbent Üyesi Rafet Furunkoyak, Doğanhisar Üyeleri İsmet Akdeniz ve Remzi Korkut, Dağcılık İl Teslimcisi Recai Kıcıkoğlu ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Teknisyeni Cevat Özdemirkan ile birlikte bölgede yaptıkları inceleme çalışmalarından oluşan raporları Turizm Komisyonu Başkanı Faruk Koç ve Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı İbrahim Gün okudu. Derbent İlçesi’nde bulunan Aladağ ve Doğanhisar İlçesi Deştiğin Kasabası’ndaki Kafadağ’ın kış turizmine uygun olduğu ortak görüşü dile getirilen komisyon raporlarında, bölgelerin kayak yapmak için yeterli yükseklik, eğim, kar yapısı, bitki örtüsü ve doğal hayata sahip olduğu, şehir merkezine yakınlığı ve ulaşımı da kolay olan ilçelerde ayrıca av turizmi de yapılabileceği kaydedildi.
 
Derbent’in, göleti ve şifalı olduğuna inanılan Güllüpınar mevkisi ile mesire yeri olmaya uygun olduğu, Doğanhisar’ın Deştiğin beldesinin ise avcılık alanı oluşturulmasına uygun görüldüğü belirtilen raporlarda, hem Derbent’in hem de Doğanhisar’ın yalnız kış ve doğa sporları değil, dört mevsim cazibe merkezi olacağına dikkat çekildi.
Konu üyelerin müzakeresine açıldıktan sonra raporlar geldiği şekliyle kabul edildi. İl Özel İdaresi Yatırım Programına alınan raporlar hakkında ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı bölgelerde yaptığı teknik incelemelerin raporlarını Mayıs veya Haziran ayında yayınlayacağını duyurdu.

Konya İl Genel Meclisi, Mayıs ayı toplantılarına 07 Mayıs 2012 Pazartesi günü saat 14.00’te başlayacak.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA