• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadınların en çok olduğu parti AK Parti
11 Mart 2012 Pazar 12:28

'Kadınların en çok olduğu parti AK Parti'

Bir dizi ziyaret için Konyaya gelen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlunun eşi Sare Davutoğlu, AK Parti Konya İl Başkanlığını ziyaret ederek İl Kadın Kolları yönetimi ile bir araya geldi.
“Bizim Çocuklarımız Projesi”ni tanıtmak ve bir dizi ziyaret için Konya’ya gelen Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, AK Parti Konya İl Kadın Kolları Yönetimi ile de bir araya geldi.
İl Başkanlığı’nda gerçekleşen ziyarette konuşan Sare Davutoğlu, Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun selamını getirdiğini söyledi. Davutoğlu, 12 Şubat Pazar günü yapılan 3. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi’nde İl Kadın Kolları Başkanı Hasibe Özlem Çepni’yi ve ekibini kutladı; “Biz bulunamadık ancak Konya’ya yakışır bir kongre olduğunu biliyorum. Kongre sonucunda oluşan yeni yönetimi tebrik ediyorum. Daha önce olduğu gibi bundan böyle de birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.  
Sare Davutoğlu “Bizim Çocuklar Projesi”ni anlattı
Kendi girişimleri ve 3 sivil toplum örgütünün desteğiyle, kanser teşhisi konduğu için hastanede tedavi gören veya hastalığından dolayı evde eğitim almak zorunda kalan çocuk ve ailelerine yönelik hazırlanan “Bizim Çocuklarımız” projesi hakkında da kadın kolları yönetimini bilgilendiren Sare Davutoğlu, projeyi çok önemsediklerini söyledi; “İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Konfederasyonu Konya Şubesi, Türk Hemşireler Derneği Konya Şubesi ve Dosteli Derneği bir araya geldi ve “Bizim çocuklarımız” adlı kanser tanısı konmuş çocuklarımız ile bir engeli sebebiyle evde eğitim alması gereken çocuklarımız ve ailelerine yönelik eğitim çalışması yapılması için proje geliştirdi. Proje ile hem bu çocuklarımıza, hem ailelerine hizmet verilecek, hem de kamu ile sivil toplum örgütleri arasında bir bağlantı olacak. Sizlerin de projede birer gönüllü gibi çalışmanızı arzu ediyorum.”
Çepni; “Kadınların en çok olduğu parti AK Parti”
AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanı Hasibe Özlem Çepni, ziyaretinden dolayı Sare Davutoğlu’na teşekkür etti ve teşkilat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Çepni şunları söyledi; “Göreve geldiğimizden bu yana tek amacımız, partimizin Konya’da ve Türkiye’de çok daha geniş bir alana yayılması ve kadının siyasette var olduğunu göstermekti. Bu bizim için önemli çünkü gerek yerel yönetimlerde gerekse de parlamentoda kadınların en fazla olduğu parti AK Parti’dir. Bizler de bu teveccühe layık olmak için gece gündüz demeden her türlü zorlukla baş ettik ve bugüne kadar geldik. Sayın Başbakanımız bizlere güveniyor. Bu güveni boşa çıkarmamak için daha çok çalışmalı daha çok bilinçlenmeli ve güçlenmeliyiz.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA