• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadınlar iş hayatında aktifleşmeli
13 Haziran 2009 Cumartesi 10:47

Kadınlar iş hayatında aktifleşmeli

Konya Ticaret Odası (KTO) ve Milano Ticaret Odası tarafından "İş Hayatında Kadın ve Kadın Girişimciliği" konulu konferans düzenlendi.
Konya Ticaret Odası (KTO) ve Milano Ticaret Odası tarafından "İş Hayatında Kadın ve Kadın Girişimciliği" konulu konferans düzenlendi.
Dedeman Otel'de gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını yapan KTO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Üzülmez, kadınların ülke nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturduğunu belirterek, "Kadınlarımız ülke nüfusunun yüzde 49'u gibi büyük bir oranını oluşturuyor ancak bu kadar büyük bir paya sahipken iş hayatına katılım oranları maalesef bu oranın oldukça altında kalıyor. Bu nedenle ülke nüfusunun yüzde 49'unu oluşturan kadınlarımızın iş hayatına girişimciliğini artırmak ülke ekonomisi için önemli bir adım olacaktır. Biz bu konuda bugün KTO ve Milano Ticaret Odası tarafından hazırlanan Konya Kadın Girişimciler Masası'nı hayata geçiriyoruz. Konya geleceğin en önemli ekonomi merkezlerinden birisi olma yolunda hızla ilerliyor. Bu ilerlemeye KTO olarak verdiğimiz eğitimler ve her türlü destekle ayak uydurmaya çalışıyoruz. Ancak bu ilerlemeye rağmen Konya nüfusunun yarısını oluşturan kadınların iş hayatındaki düşük oranı ilimiz adına büyük bir kayıptır. Biz oda olarak kadınların iş hayatında daha aktif rol oynamaları için her zaman taraf olduk. Kadınlarımızın iş hayatında daha aktif olması Konya ve Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır" dedi.
Konuşmaların ardından konferansa konuşmacı olarak katılan yerli ve yabancı konuklar, gerek Türkiye gerekse İtalya'da kadın girişimcilere nasıl destek verildiği ve verilebileceği konusunda katılımcılara bilgiler verdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA