• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadınlar iş dünyasında aktifleşiyor
04 Haziran 2009 Perşembe 13:47

Kadınlar iş dünyasında aktifleşiyor

Konya Ticaret Odası ve Milano Ticaret Odası işbirliğiyle kurulacak olan Kadın Girişimciler Masası (KAGİM) hazırlıkları son aşamaya geldi.

Konya Ticaret Odası ve Milano Ticaret Odası işbirliğiyle kurulacak olan Kadın Girişimciler Masası (KAGİM) hazırlıkları son aşamaya geldi. Resmi çalışmalarına 12 Haziran’da başlayacak olan Kadın Girişimciler Masası, kadınların iş dünyasında daha aktif olmalarına katkı sağlayacak. Milano Ticaret Odası’na Bağlı Formaper Ajansı’nın halen girişimci olan kadınlar ile girişimci olmak isteyen kadınlara yönelik sunduğu hizmetler ve bunlara ilişkin metotlar, Konya Ticaret Odası’ndan giden uzman ekip tarafından Milano’da incelendi. Burada elde edilen bilgi ve tecrübeler Konya’da kurulan Kadın Masası’nda değerlendirilecek.

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Üzülmez, Konya’da kadın girişimci sayısını artırmak amacıyla kuruluş çalışmalarına devam eden KAGİM’in faaliyetlerini oda olarak desteklemeye devam edeceklerini söyledi. TOBB Bünyesinde kurulan Kadın Girişimciler Kurulu’nda da Konya’nın önder şehirlerin başında geldiğini hatırlatan Başkan Üzülmez, “KAGİM’in kuruluş aşamasında Odamızdan bir heyet proje ortağımız Milano Ticaret Odası’na giderek bu yönde daha önce yapılan çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulmuştur” dedi.
 
Konya Ticaret Odası kadın girişimcilerin desteklenmesi projesinin sorumluluğunu yürüten Etüd-Araştırma Servisi Müdürü ve proje uzmanı Bilge Afşar, Etüd-Araştırma Servisi uzmanları ve proje araştırmacıları Nazlı Maç ve Seyida Erkek, İtalya’da Milano Ticaret Odası’na bağlı olarak çalışan Formaper Ajansı’nda Kadın Girişimciliği konusunda bir hafta süreyle eğitim aldı.
 
Proje kapsamında Milano’ya giden ikinci ekip arasında yer alan Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Temiz, Konya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Mendi ve KTO Genel Sekreter Yardımcısı Recep Baltacı, Konya Ticaret Odası’nın KAGİM’e vereceği destek kapsamında Milano’da hizmet veren çeşitli kurumların uygulamalarını inceledi. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA