• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadın girişimcilerden Doğan ve Selvi’ye ziyaret
20 Ağustos 2009 Perşembe 21:06

Kadın girişimcilerden Doğan ve Selvi’ye ziyaret

Konya Ticaret Odası bünyesinde oluşturulan Konya Kadın Girişimciler Kurulu, Konya Kadın Girişimci Masası'nın (KAGİM) tanıtımı amacıyla Konya Valiliği ve İl Genel Meclisini ziyaret etti.

Konya Ticaret Odası bünyesinde oluşturulan Konya Kadın Girişimciler Kurulu, Konya Kadın Girişimci Masası'nın (KAGİM) tanıtımı amacıyla Konya Valiliği ve İl Genel Meclisini ziyaret etti.
Konya Ticaret Odası bünyesinde faaliyete geçen KAGİM projesinin tanıtımı amacıyla Konya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Mendi ve Kurul Üyeleri, ilk olarak Konya Valisi Aydın Nezih Doğan'ı ziyaret etti. Proje hakkında Vali Doğan'a bilgi veren Mendi, “Konya Ticaret Odası'nın desteğiyle hazırlanan KAGİM projesinin amacı, kadınların iş kurmalarını teşvik etmek, kadın girişimci sayısını artırmak ve işsizliğin azaltılmasıdır” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, şehrin kalkınması için kadınların iş hayatında daha aktif rol almaları gerektiğini söyledi. Konya'da kadın girişimci potansiyelinin fazla olduğunu belirten Doğan, “Şehir nüfusunu oluşturan kadınların, ekonomiye katkı sağlayacak girişimlerde bulunmaları önemlidir. Konya Ticaret Odası'nı kadın girişimciliğine verdiği desteklerden dolayı kutluyorum” dedi. Vali Doğan, Konya Valiliği olarak kadın girişimcilerin yer aldığı projeleri destekleyeceklerini sözlerine ekledi.
Konya Kadın Girişimciler Kurulu Heyeti, ardından İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi'yi ziyaret etti. Konya'da kadın girişimciliğinin durumu hakkında Selvi'ye de bilgi veren Mendi, “Gelişen, kalkınan bir Konya'da kadınların daha fazla iş hayatında bulunmaları şehir ekonomisine büyük katkılar sağlayacaktır” dedi. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi de Konya Kadın Girişimciler Kurulu'nun başarılı çalışmalarından dolayı Mendi'ye teşekkür etti. Konya'nın şehircilikte gösterdiği başarının altında yatan temel etkinin ticaret ve sanayi alanındaki gelişimi olduğunu söyleyen Selvi, “Konya Ticaret Odası'nın ilimizdeki girişimcilik ruhunu geliştiren önemli çalışmaları vardır. KAGİM projesiyle de Konya'nın bir büyük eksiğini kapatacak çalışma gerçekleştirilecek” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA