• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaçak sular önlenecek
29 Eylül 2011 Perşembe 17:52

Kaçak sular önlenecek

Konya İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan ve 1 Ocak 2012 tarihinde yürürlüğe girecek olan ''Köy İçme Suyu ve Kanalizasyon Tesisleri İşletme, Bakım ve Onarım Yönetmeliği'' hakkında bilgilendirildi.

Konya İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan ve 1 Ocak 2012 tarihinde yürürlüğe girecek olan ''Köy İçme Suyu ve Kanalizasyon Tesisleri İşletme, Bakım ve Onarım Yönetmeliği'' hakkında Seydişehir'de bilgilendirme toplantısı yapıldı.
    
Seydişehir Kaymakamlığı Toplantı Salonu'nda düzenlen toplantıya, Konya İl Özel İdare Müdürlüğü Altyapı Ulaşım Daire Başkanlığı Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Seyfullah Uğuz, Teknik Personel Cemil Temel ve Seydişehir Özel İdare Müdürlüğü Şefi Engin İnal ile muhtarlar katıldı.
   
 Uğuz, yeni yönetmelik hakkında bilgiler vererek, cazibeli yada terfi sistemli olarak kullanılan suyun ücretli hale geldiğini, sayaçsız kullanım yapılmayacağını, bu şekilde kayıp ve kaçakların önleneceğini söyledi.
    
Su sayaçlarının takılması, arıza işlemleri, abonelik işlerinin nasıl yapılacağı hakkında da bilgiler veren Uğuz, köylerde bulunan su depolarında oluşabilecek küçük sıkıntıları, muhtarların gidereceğini belirtti.
    
Uğuz, muhtarları aşan bir durum söz konusu olduğunda ise İl Özel İdaresi Müdürlüğü tarafından gerekli yardımların yapılacağını sözlerine ekledi.

 


AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA