• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaçak su kullanımına savaş açtılar
19 Mayıs 2011 Perşembe 10:18

Kaçak su kullanımına savaş açtılar

Konya'nın Beyşehir ilçe Belediyesi tarafından, kent merkezinde kaçak su kullanımına karşı mücadele başlatıldı.

Konya'nın Beyşehir ilçe Belediyesi tarafından, kent merkezinde kaçak su kullanımına karşı mücadele başlatıldı.

Beyşehir Belediyesi'nin suyun daha tasarruflu kullanılmasını sağlamak amacıyla tedbirlerini artırdığı, özellikle su tüketiminin çok yoğun olduğu ilkbahar ve yaz mevsimde içme suyunun kaçak olarak kullanılmasının önüne geçmek maksadıyla denetimlerin sıklaştırıldığı bildirildi.

Belediye Su İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Hacıakif ve Bahçelievler Mahallelerinde kaçak su kullandığı tespit edilen bazı şahıslara kaçak su kullanma cezası ve kıyas tahakkuk yapılmak suretiyle para cezasının uygulandığı bildirildi.

Belediye'nin ilçe halkına içme suyu sıkıntısı çekmemesi için 24 saat süreyle hizmet vermekte olduğunu hatırlatan Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, "Ancak bu hizmetin artarak devam edebilmesi için vatandaşlarımızın görevlilere yardımcı olmaları ve üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmeleri gerekmektedir. Üzülerek görüyoruz ki, Belediyemiz Su İşleri Müdürlüğü'nce yapılan denetimlerde bazı vatandaşların kaçak su kullandıkları tespit edilmiş ve bu kişiler hakkında tutanak tanzim edilerek yasal işlem başlatılmıştır. Kaçak su kullananlara kesinlikle göz yummayacağız. Vatandaşlarımızın bu konuda üzerinde hassasiyetle duracağını ümit ediyor, kaçak su kullananları su işleri müdürlüğümüze ihbar etmelerini istiyoruz" dedi.

Beyşehir Belediye Su İşleri Müdürü Mustafa Parlar ise, abonelik sözleşmesi yapmadan, içme suyu şebeke hattından sayaçlı veya sayaçsız olarak su kullanmanın, sözleşmeli olduğu halde sayaca giriş yapmadan kaçak bağlantılarla içme suyu kullanmanın kaçak su kullanımı olarak değerlendirildiğini belirtti. Parlar, "Kaçak su kullanımının önüne geçmek için ekiplerimiz, şehrin muhtelif yerlerinde kaçak su kullananları tespit ediyor. Kaçak su kullanan kişiler hakkında yasal işlem başlatıyoruz. Unutulmamalıdır ki, geleceğin en önemli hazinesi olan suyumuzun etkin bir şekilde kullanımı, kaçak oranlarının düşürülmesi ve ilgili yapılan çalışmaların sonuçları tüm vatandaşlarımızın menfaatine olacaktır. Vatandaşlık görevini yerine getiren herkese teşekkür ederken, kaçak su kullananları bildirerek belediyemize destek vermelerini bekliyoruz" diye konuştu.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA