• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kabakçının Kıbrıs mesajı
24 Temmuz 2011 Pazar 13:25

Kabakçı'nın Kıbrıs mesajı

AK Parti Konya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Mustafa Kabakçı, KKTCnin Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları için TBMM Başkanı Cemil Çiçeki temsilen Kıbrısa gitti.

AK Parti Konya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Mustafa Kabakçı, KKTC’nin ‘Barış ve Özgürlük Bayramı’ kutlamaları için TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i temsilen Kıbrıs’a gitti. KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük ve Meclis Başkanı Hasan Bozer ile bir araya gelen Kabakçı, Kıbrıs Türk halkına; ‘Türkiye her zaman yanınızda’ mesajı verdi.

Her yıl 18 – 21 Temmuz tarihleri arasında kutlanan KKTC Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarına bu yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Başkanı Cemil Çiçek’i temsilen AK Parti Konya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Mustafa Kabakçı katıldı.

KKTC Programı kapsamında KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük ve Meclis Başkanı Hasan Bozer’i makamlarında ziyaret eden Mustafa Kabakçı, Türkiye’nin KKTC politikasına dair önemli mesajlar da verdi.

Kabakçı: ‘Adada çözüm, eşit hakla gelmeli’

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada Mustafa Kabakçı, Ada’da bir an önce çözümün ve barışın hakim olması gerektiğini söyledi. Kabakçı, konuşmasının devamında ise şunları dile getirdi; ‘Kıbrıs Türk halkı, geçmişin acı dolu günlerinin ardından kurduğu KKTC’yle, uluslar arası alanda uygulanan kısıtlamalara rağmen bölgenin örnek demokrasilerden birini oluşturmayı ve tüm bu kazanımları hukukun üstünlüğüne dayalı bir rejim içerisinde elde etmeyi başarmıştır. Gelinen noktada da tüm haksızlıklara rağmen Kıbrıs halkı her zaman çözümden yana olmuştur. Türkiye, Ada’nın eşit ortağı olan Kıbrıs Türk tarafının yerleşik BM parametreleri temelinde siyasi eşitliğe dayanan, iki kesimli, eşit statüde iki kurucu devleti haiz yeni bir ortaklık yönünde Kıbrıs Türk tarafının içten ve yapıcı gayretlerine tam destek vermektedir.’

Kabakçı; ‘Her zaman Kıbrıs Türk halkının yanındayız’

Ada’da şimdiye kadar alınan ve bundan sonra alınacak tüm kararlarda KKTC’nin yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizen TBMM İdare Amiri ve AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, Türkiye ile KKTC’nin milli dava olan Kıbrıs konusunda yıllardır omuz omuza mücadele verdiğini hatırlattı. Kabakçı; ‘Bu mücadelede geçmişten bu yana aldığı kararlara bağlı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da özgürlük, eşitlik ve adalet mücadelesinde Kıbrıslı Türk kardeşlerimizin yanında yer almaya devam edecektir’ ifadelerini kullandı.

AK Parti Konya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Mustafa Kabakçı ayrıca, 1974 Kıbrıs Harekatı’nda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet dilerken gazilere de aileleri ile birlikte sağlıklı ve uzun bir ömür diledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Konuk: "Hayırlara vesile olmasını temenni ederim"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA