• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kabakcıdan Türkçe Olimpiyatları mesajı
02 Haziran 2012 Cumartesi 12:50

Kabakcı'dan Türkçe Olimpiyatları mesajı

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, 4 Haziranda Konyada yapılacak Türkçe Olimpiyatları Şenliğinin Türkçenin dünyada hak ettiği konumu alması bağlamında çok önemli...
TBMM İdare Amiri ve AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, 4 Haziran’da Konya’da yapılacak Türkçe Olimpiyatları Şenliği’nin Türkçe’nin dünyada hak ettiği konumu alması bağlamında çok önemli olduğunu söyledi.
 
Bu sene 10. Yapılacak olan Türkçe Olimpiyatları çerçevesinde dünyanın dört bir yanından gelen konuklarımızı 4 Haziran pazartesi günü Konya’da misafir etmekten büyük onur duyacağız.

Her sene büyük bir hazla dinlediğimiz ve izlediğimiz Türkçe olimpiyatları bu ülkenin gururu olmaya devam etmektedir. Dil insanların birbirlerini anlamasını ve kaynaşmasını sağlayan bir unsurdur.  Türkçe Olimpiyatları da Türkçemizin dünyada hak ettiği konuma gelmesi ve daha yaygın şekilde kullanılması için oluşturulan bir emeğin ürünüdür. En iyi Türkçe öğrenenleri ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından beri düzenlenen olimpiyatlar yurt dışında Türkçeye karşı büyük bir heyecan ve ilgi uyandırmıştır. Bu konuda emeği geçen yediden yetmişe herkese şükranlarımı sunmak istiyorum. Aslında istenildiği zaman nelerin başarılabileceğinin en güzel göstergelerinden birisidir Türkçe olimpiyatları. Ülkemize 135 ülkeden yaklaşık bin beş yüz öğrenci gelmiştir. Bu yavrularımızın Türkçeyi öğrenmelerinin yanı sıra Türkiye yi tanımaları ve kültürümüzü ülkelerine götürmeleri açısından oldukça önemsiyorum. Uzmanların açıklamalarına göre her yıl yüzlerce yerel dil ortadan kalkmaktadır.2100 yılına gelindiğinde çok az dil kalacaktır Türkçe de bunlardan birisidir. Şahsen bir güney Afrikalı çocuğun ya da bir İsveçli çocuğun ağzından Türkçe bir şiir bir türkü dinlediğimde müthiş bir duygu yoğunluğu yaşıyorum. Bu duygunun tarifi imkansız.

Bu konuda emeği gecen herkese teşekkürlerimi sunar, 4Haziran 2012 pazartesi günü tüm Konyalı hem şehirlerimizi bu muhteşem Türkçe gönüllülerinin ziyafetine davet ediyor, alkışlarıyla onları bağırlarına basmalarını bekliyorum.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA