• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kabakçıdan muhalefete önemli çağrı
12 Nisan 2010 Pazartesi 14:26

Kabakçı'dan muhalefete önemli çağrı

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı'dan muhalefete çağrı...
Adalet ve Kalkınma Partisi Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, tüm siyasi parti, sivil toplum kuruluşları ile halkın görüş ve önerilerine sunulan Anayasa değişiklik paketi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
 “Anayasa değişikliğine neden ihtiyaç duyuluyor, söz konusu değişiklikler ile Türkiye’de nasıl bir dönüşüm meydana gelecek ve vatandaş için Anayasa değişikliği ne anlama geliyor” gibi konulara açıklık getiren Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı; “Dünya değişiyor. Buna bağlı olarak Türkiye’de de bir dönüşüm şart. Bu dönüşüm 2002’de zaten başladı. Tüm dünya ülkeleri de ülkemizi yakından takip ediyor. Anadolu önemli bir cazibe merkezi haline geldi. Bu kadar göz önünde olan bir Türkiye’nin de daha sivil bir anayasaya ihtiyacı vardır. Bunun için iktidarı halka teslim eden bir anayasa olmazsa olmazdır” ifadelerine yer verdi.
Ak Parti’nin her zaman olduğu gibi tercihini yine milletten yana kullanarak çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Kabakçı, Anayasa değişikliği çalışmalarını da bunun önemli bir kanıtı olarak gösterdi. Mustafa Kabakçı, anayasa değişikliğinin bir gereklilik, bir ihtiyaç olduğunu ve bu konuda muhalefetin de desteğinin şart olduğunu söyledi. “Muhalefette bulunan kardeşlerimiz, değişikliğe karşı tavırlarını sürdürürken halkın karşısında olmanın mümkün olmadığını unutmamalıdır” diyen Kabakçı, muhalefet partilerine, halka güvenlerini tazeleme da çağrısı yaptı. Anayasa değişiklik paketine destek vermenin muhalefet partileri açısından kendilerini yeniden gözden geçirme fırsatı verdiğine vurgu yapan Kabakçı: “Muhalefet bu anlamda halkına karşı değil halkı ile yürümeye yönelmelidir. Vatandaş, ancak böyle anlayış ile yöneticisini ve partisini destekler. Bu nedenle muhalefet partileri, halkın en önemli ihtiyacı olan güvenlik, sosyal ve ekonomik haklara cevap veren anayasa değişikliğine destek vermeli. 2000’li yılların başı ile Türk halkı, Profesör Doktor Fuat Keyman’ın ‘Değişen Dünya Dönüşen Türkiye’ adlı kitabında da özetlediği gibi ülkesinde meydana gelen siyasi, sosyal, hukuki, ekonomik ve güvenlik alanındaki değişim ile dönüşümleri yeniden konuşmaya, yorumlamaya ve uygulamaya başladı. Özellikle 3 Kasım Genel Seçimleri ile Türkiye, yeni bir yönetim vizyonu ile ülke, yeniden nakış nakış işlenmeye başlandı. Tüm ileri demokrasi ülkeleri tarafından da benimsenen bu vizyona ayak uyduramayan yasalar ise değişmeye mahkumdur. Sonuç olarak Türkiye, iktidarı ile muhalefeti ile sivil toplum kuruluşları ve halkı ile hazırlanan anayasa değişiklik paketine destek vermelidir” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA