• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kabakcıdan engelliler haftası mesajı
11 Mayıs 2012 Cuma 16:03

Kabakcı'dan engelliler haftası mesajı

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, 10 16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Kabakcı yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Sosyal bir devlet olmanın gereği olarak tüm vatandaşlarımızın yanında olmak en birincil görevimizdir. Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz birer parçalarıdır. Kişilerin doğuştan ya da daha sonradan engelli bireyler haline gelmesi her insanın başına gelebilecek doğal bir olaydır. Bu yüzden hepimiz birer potansiyel engelli vatandaş adayı olduğumuzu unutmamalıyız. İktidara geldiğimiz günden bu zamana kadar sosyal devlet olma ilkesi üzerinde hassasiyetle durduk ve toplumun her kesimine uzanacak şekilde politikalar oluşturduk. Yaptığımız anayasal değişikliklerle engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık sağlayarak başta sağlık ve eğitim olmak üzere her kesimin yararlandığı imkânları, engelli vatandaşlarımızın daha kolay ulaşmalarına imkân sağladık. Özürlü vatandaşlarımızın istihdamı açısından birçok kadro tahsis ederek, kendi ayakları üzerinde durmalarını birer aile kurmalarının yolunu açtık. Şunu hiç bir zaman unutmamalıyız ki bireylerin hak ve özgürlüklerden eşit olarak yararlanması bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin belirlenmesi açısından en önemli göstergesayılır. Bizlerde vatandaşlarımıza engelli-engelsiz çağdaş bir yaşam sunmak gayreti içerisindeyiz. Elbette bu konuda belediyelerimiz olsun sivil toplum kuruluşlarımız olsun ellerinden gelen çabayı göstermektedirler. Bu konuda gereken ilgiyi gösteren tüm kurum ve kişilere teşekkürlerimi iletiyorum. Amacımız engelleri ortadan kaldıran daha yaşanır bir hayat sunabilmektir. Bu haftanın, toplumsal duyarlılığımızın artmasına vesile olması, dileğiyle tüm engellilerimizin engelliler haftasını kutluyorum.”
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA