• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kabakçı; Konya şahıslarla ilgilenmemeli
31 Aralık 2009 Perşembe 15:53

Kabakçı; Konya şahıslarla ilgilenmemeli

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çevik'in istifası hakkında düşünceleri sorulan Kabakçı, ''Konya bu aralar şahıslarla çok ilgileniyor
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, Karapınar'da bulunan kömür rezervinin Konya'nın, Türkiye'deki enerjiye ciddi katkıda bulunabileceğini gösterdiğini bildirdi.
     Kabakçı, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir'i ziyaretinde gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.
     Türkiye'nin bir süreçten geçtiğini ifade eden Kabakçı, ''Dünyadaki gelişmelere, yeni oluşumlara, küreselleşmenin yeniden izahına doğru gidildiği bu dönemde, Türkiye, bölgesinde bir güç olmuş durumda. Bölgede olan hiçbir problem Türkiye'siz konuşulmuyor. Bu ülkemiz ve milletimiz için ciddi bir şans. Türkiye'nin yetki alanları genişliyor'' dedi.
     Konya'nın bugünlerde geleceğini konuşması, planlaması gerektiğini belirten Kabakçı, Konya'nın önünde birtakım imkanlar açıldığını söyledi.
     Konya'nın geleceğinde güneş enerjisinin ve kurulacak termik santralin önemli olduğuna dikkati çeken Kabakçı, ''Karapınar'da bulunan kömür rezervi Konya'nın, Türkiye'deki enerjiye ciddi katkıda bulunabileceğini gösteriyor. Şu anda güneş enerjisi alanlarının yüzde 80'i Konya'da. Konya-Karaman aksında güneş enerjisi elde edilebilecek sahalar var. Konya derhal sanayisinde güneş paneli üretebilecek çalışmalara başlamalı diye düşünüyorum. Konya'nın enerjide önemli bir yeri olacağına inanıyorum. Uluslararası bir takım firmaların da talepleri var'' diye konuştu.
     Kabakçı, Konya'nın otomotivde ve savunma sanayisinde de güçlenebileceğini belirterek, otomotivde Marmara hattının, Eskişehir'den başlayıp Afyonkarahisar, Konya, Aksaray'a doğru kaydığını söyledi.
     Konya'da turizm alanında da önemli gelişmeler yaşandığını dile getiren Kabakçı, Konya'nın turizm haritasını yeniden hazırlayıp, bugün 2 milyon olan turist sayısını önce 5 milyona, sonra 10 milyona doğru planlaması gerektiğini söyledi.
     Son dönemde ülke gündeminde yaşanan olaylarla ilgili Türkiye'nin dünyada bir saldırıyla bir değişimle karşı karşıya kaldığını anlatan Kabakçı, şunları kaydetti:
     ''Osmanlı Devletinden cumhuriyete geçerken, bütün güçlerimizi toplayarak Anadolu'ya yerleştik. Bütün güçlerimiz savunma ve güvenlik eksenliydi. Bu bir süreçti. Ben bu sürecin artık tamamlandığını ve her şeyin yerli yerinde oturduğu kanaatindeyim. Kurumların hiçbiriyle problem olması söz konusu değil. Biraz insaflı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Hiçbir kurumumuzu yıpratmamalıyız. Hiçbir kurumumuza karşı tavır almamalıyız. Tüm kurumlarımız kendi görevini yapmalı. Türkiye, bütün kurumlarıyla geleceğe hazırlanmalı. Yaşanan süreç yeni döneme uyum çalışmalarıdır. Olağanüstü hal olduğu kanaatinde değilim. İç ve dış tehdit konusunda değerlendirme yapma noktasında değilim. İç ve dış tehditle ilgili değerlendirmeyi yapacak kurumlar bellidir. Türkiye, demokrasisini git gide güçlendirmektedir. Görüntüleri çok önemsemiyorum.''
     AK Parti İl Başkanı Mustafa Çevik'in istifası hakkında düşünceleri sorulan Kabakçı, ''Konya bu aralar şahıslarla çok ilgileniyor. Şahıslarla ilgilenmemeli. Konya'da siyasette zaman zaman görev değişikliği olur. Gayri kanuni bir şekilde görevden alınanlar olmamıştır. Onlarla ilgili bir problem değildir. Bu bir görev değişikliğidir. Her şeyin daha iyi olması için bir gayret vardır. Şahıslarla ilgili bir hüküm söz konusu değildir'' cevabını verdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA