• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Japonlar Silleyi görmeli
20 Nisan 2010 Salı 15:57

Japonlar Sille'yi görmeli

2010 yılının Türkiye'de Japon yılı ilan edilmesinin ardından tüm ülkede düzenlenen kültürel etkinliklere Konya da dahil oldu.

Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya'nın kültür turizminde daha üst seviyeye gelmesi için gayret gösterilmesi gerektiğini dile getirerek, “Bu konuda Selçuklu Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

2010 yılının Türkiye'de Japon yılı ilan edilmesinin ardından tüm ülkede düzenlenen kültürel etkinliklere Konya da dahil oldu. Etkinlikler çerçevesinde Konya Japon Kültür Derneği'nin davetlisi olarak Japonya'dan Konya'ya gelen Japon konuklar, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ı ziyaret etti. Konya Japon Kültür Derneği Başkanı Mehmet Ali Arpacı ile gelen Japon konuklar arasında iş adamı, turizmci, öğretmen ve gazeteciler de yer aldı. Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Japonya ile Türkiye'nin geçmişten günümüze kadar gelen iyi ilişkiler içerisinde olduğunu belirterek, her iki milletin benzer yanlarının bulunduğunu ve birbirini seven toplumlar olduğunu söyledi. Japonya'dan Konya'ya gelen turist sayısının artmasını ve Japon turistlerin Sille'yi görmeleri gerektiğini ifade eden Başkan Altay, konuklara Selçuklu ilçesi ve Sille'de yapılan restorasyon çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Önümüzdeki dönemde ilimizin turizm potansiyelini yükseltmek için gayret göstermeliyiz. Bu konuda gerekli çalışmaları tüm kurum ve kuruluşlar birlikte yapmalı. Selçuklu Belediyesi olarak bölgemizde bulunan Sille'nin turizm potansiyelinden yeterince faydalanması açısından çalışmalarımız devam edecek” dedi. Selçuklu'nun büyük, gelişmiş ve modern bir şehir olduğunu belirten Japon konuklar ise, Sille'yi gezdiklerini, yapısının bozulmadan günümüze kadar gelmesinin memnuniyet verici olduğunu dile getirdiler.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Japon konuklara Anadolu Selçuklu Eserleri Fotoğraf Albümü ve çini tabak hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA