• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İzmir Konya arası 1 saat 15 dakikaya düşüyor
31 Mayıs 2011 Salı 15:08

İzmir Konya arası 1 saat 15 dakikaya düşüyor

Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım, İzmir'de Konyalılarla bir araya geldi. Yıldırım, "Birkaç yıl sonra İzmir- Konya arası 3,5 saat. Artık 'Git gel Konya 6 saat diyemeyeceksiniz" dedi.

Ulaştırma eski Bakanı ve AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, İzmir'in solun kalesi olduğunu iddia edenlere yanıt verdi: “İzmir'in bir kalesi var o da Kadifekale, ancak biz İzmir'i hizmet kalesi yapmakta kararlıyız”
 
Ulaştırma eski Bakanı ve AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, İzmir'in solun kalesi olduğunu iddia edenlere yanıt verdi: “İzmir'in bir kalesi var o da Kadifekale, ancak biz İzmir'i hizmet kalesi yapmakta kararlıyız”
 
İzmir'de yerel yönetimlerle ilgili şikayetlerin son derece kaygı verici olduğunu belirten Yıldırım, İzmir'de gürültü ve yaygaranın olduğunu ifade etti. Yıldırım, “İzmir'de görüntü ve ama ses yok” dedi.

İzmir Konyalılar Vakfı tarafından düzenlenen toplantıya katılan Binali Yıldırım, hiç kimsenin beceriksizliğinin suçunu bir başkanının üzerine atmamasını istedi. Yıldırım, “Ben sorumluluk taşıyorum. Sorun bana geldiği anda telefon ile derhal ilgili belediye başkanına iletiyorum. Yerel yönetimlere buradan çağrı yapıyorum. Ya İzmir'in sesine kulak verirsiniz ya da kaderinize razı gelirsiniz. İzmir kimseye mecbur değil ve bırakılamaz. İzmir hizmete mecbur. Kim hizmet veriyorsa onu tanıyın, hizmet getirmeyen kim ise bu biz de olsak silkeleyip atın” diye konuştu. Konyalılar Vakfı Genel Başkanı İlyas Gönen'in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya AK Parti İzmir milletvekilleri Tuğrul Yemişçi ve İbrahim Hasgür ile Pankobirlik Genel Başkanı, Anadolu Birlik (AB) Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk da katıldı.

Burada konuşan Binali Yıldırım, “İzmir'in tek kalesi var o da Kadifekale. Ancak biz bir kale daha yapacağız, İzmir'i hizmetin kalesi yapacağız” dedi.

Haziran ayının 2'sinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir projelerinin bir kısmını açıklayacağını, bir gün sonra da tamamını kendisinin açıklayacağını hatırlatan Yıldırım, çok teferruatlı bir çalışma yapıldığını vurguladı. '35 İzmir 35 proje' başlığındaki projelerin ulaşımdan, altyapıya, bilişimden, ticaret, tarım sanayi, turizm, denizcilik ve spora kadar birçok alanda İzmir'i marka şehir yapacak projeler olduğunu anlatan Yıldırım, bu sayede İzmir'in ikinci büyük kent olacağını kaydetti. İzmir'e gelecek 10 yılda 54 milyar Türk Lirası yatırım yapılacağını müjdeleyen Yıldırım, Konya için de müjdeler verdi. Yıldırım, Konya çevre yolu ile birlikte yapılacak gar binasının Konya'nın en dikkat çeken yerleri arasına gireceğini söyledi. Yıldırım, “Birkaç yıl sonra İzmir- Konya arası 3,5 saat. Artık 'Git gel Konya 6 saat diyemeyeceksiniz” diye konuştu. Ziyarette Vakıf üyeleri, İstanbul'a yapılacak 3. boğaz köprüsünün adının Mevlana konulmasını istedi. Bu taleplerinin de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmesini rica ettiler. Yıldırım da, “Mevlana'nın köprüsü o kadar kısa olur mu yahu?” diyerek salondakileri güldürdü.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA