• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İttifak Holding, üç şirketi ile MÜSİAD Fuarında
07 Ekim 2012 Pazar 10:50

İttifak Holding, üç şirketi ile MÜSİAD Fuarı'nda

İttifak Holding, bu yıl 14üncüsü düzenlenecek MÜSİAD Uluslararası Fuarına üç büyük iştirakiyle katılacak
İttifak Holding, uluslararası ölçekte her iki yılda bir gerçekleştirilen MÜSİAD Fuarı’na katılmaya hazırlanıyor.  11-14 Ekim 2012 tarihleri arasında CNR Expo Center’da düzenlenecek fuar, 5 salonda 4 temel sektörün temsilcilerini bir araya getirecek. MÜSİAD üyesi olan İttifak Holding,  ziyaretçilerini 84 ülkeden 5 bin yabancı iş adamının da beklendiği fuarın 4 numaralı holünde ağırlayacak.
Selva Gıda, makarna tattıracak
2012’de tamamladığı yeni uzun kesme, spagetti hat yatırımıyla yüzde 75’lik kapasite artışı sağlayan Selva Gıda,  fuar süresince ziyaretçilerine eşsiz lezzetlerini tattırıp sade ve şipşak makarna çeşitleri, Anadolu lezzetleri, un ve meyveli irmik gibi sektörünün en yenilikçi ürünlerini tanıtacak. Kurulduğu günden bu yana 120’den fazla ülkeye ihracat yapan Selva, bugün itibariyle ürünlerini 5 kıtada 80 ülkeye ihraç ediyor. Sadece kendi markasıyla ihracat yapma stratejisini benimseyen Selva Gıda, 2007 yılından bu yana Türkiye’de markalı makarna ihracat birincisi ve halen bu alanda liderliğini sürdürüyor.
İmaş, testere ve değirmen makinelerini tanıtacak
10 bin metrekare kapalı alana kurulu fabrikasında entegre makineler üretimi gerçekleştiren İmaş, MÜSİAD Uluslararası Fuarı’nda Cuteral markasıyla şeritli testeresini, Milleral markasıyla da değirmen makinesini tanıtacak. 2011 yılı itibariyle değirmen makinelerinde üretiminin yüzde 86’sını, testerede ise yüzde 38’ini ihraç eden İmaş, makine üreticisi olmanın ötesine geçerek müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda anahtar teslimi sistemler üretiyor. Orta Asya’dan Orta Doğu’ya, Afrika ülkelerinden Türk Cumhuriyetleri’ne kadar 60’a yakın ülkeye Milleral ve Cuteral markaları ile teknolojisini taşıyan İmaş, MÜSİAD Fuarı’nda kuracağı bağlantılarla yeni uluslararası projelere imza atmayı hedefliyor.
Adese, toptan satış hizmeti ve Private Label ürünlerini tanıtacak
Kasım 2011’de halka arz edilerek İMKB’ye adım atan, ülkemizin büyük perakende kuruluşlarından biri olan Adese de katılacağı fuarda Adese markalı ürünlerini ve toptan satış faaliyetlerini tanıtacak. Brand Age’in son marka araştırmasında Türkiye’nin en değerli 100 şirketi arasında yer alan Adese, catering hizmeti ile okul, fabrika, hastane ve oteller başta olmak üzere birçok özel şirket ve kamu kuruluşunun tedariklerini sağlıyor. Türkiye’nin en seçkin markalarının yanı sıra, müşterilerine kendi adıyla hesaplı ürünler de sunan Adese, geniş bir yelpazedeki Private Label ürünleri ile dikkat çekiyor.
İttifak Holding hakkında
1988 yılında, çok ortaklı bir yapı olarak Konya’da kurulan İttifak A.Ş., farklı sektörlerdeki büyümesini takiben 1993 yılında holdingleşmiş, 1994 yılında "sermayesinin yüzde 100'ü halk ortaklığına açık bir halk şirketi olarak" Sermaye Piyasası Kurulu'na kaydolmuştur. Başarılı performansı ve binlerce ortağının desteğiyle çalışma alanlarını genişletip çeşitlendiren İttifak, inşaattan gıdaya, alışveriş merkezlerinden makineye, hayvancılıktan tarıma farklı sektörlerde faaliyet gösteren iştirakleriyle, yaklaşık 5 bin kişiye doğrudan, 7 bin kişiye dolaylı istihdam sağlıyor. Şeffaflık, dürüstlük, güven ve istikrarı, “sürdürülebilirlik” anlayışıyla harmanlayan İttifak, 31 Aralık 2009 günü, yaklaşık 19 bin 600 ortağıyla İMKB’ye kote olmuş ve hisse senetleri borsada işlem görmeye başlamıştır. 1 Temmuz 2010’da İMKB Ulusal 100 Endeksi’ne giren İttifak, güçlü sermayesi, entelektüel varlıkları, istikrarlı büyümesi ve sürdürülebilir kârlılığıyla, güvenle büyümeye devam ediyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA