• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İttifak Holding Reklam topluluğu ile buluştu
09 Mart 2011 Çarşamba 18:23

İttifak Holding Reklam topluluğu ile buluştu

Türkiyenin ve Konyanın yükselen değerlerinden İttifak Holding, Reklam Topluluğunun gerçekleştirdiği etkinliğe konuk oldu.

Düzenlediği etkinliklerle Konya’nın reklam gündemini belirleyen Reklam Topluluğu çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Her hafta iletişim sektörünün önde gelen isimlerini Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ile bir araya getiren Reklam Topluluğu bu hafta İttifak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Abdullah Ecevit Öksüz’ü konuk etti.

Yoğun katılımın olduğu ve eğlenceli anların yaşandığı söyleşide Abdullah Ecevit Öksüz “İletişim en zor yönetim disiplinlerinden bir tanesi. Yoğun rekabetin yaşandığı günümüzde yerini korumak ve daha ileriye gitmek isteyen şirketlerin iletişimden kaçmak, iletişimi bir masraf gibi görme lüksü kalmamıştır. Daha iyi iletişim kampanyası hazırlamanın yolu iletişimcilerin her şeyden önce dünyaya ve olaylara herkesten farklı bakmasından, entelektüel birikimlerini arttırmalarından geçiyor. Bu anlamda bir iletişimci sosyal değerleri, insan ve toplum psikolojisi ile ekonomiyi çok iyi yorumlamalıdır. Diğer taraftan herkesin bildiği bir konuda farklı şeyler söyleyebilmesi gerekir” dedi.

 

Abdullah Ecevit Öksüz konuşmasına şöyle devam etti: “ Bir iletişim kampanyası hazırlamada araştırma ve doğru bir strateji belirlemek çok önemlidir. Kampanya hazırlarken hedef kitle analizi çok iyi yapılmalı, hedef kitlemize hangi kanallardan ulaşabileceğimiz sorusunu çok iyi cevaplamalıyız. Doğru mesajı yanlış mecralarda vermek kadar yanlış bir strateji olamaz. Böyle bir yanlış çok iyi hazırlanmış bir kampanyanın boşa gitmesine neden olur.”

 

Konya Reklamcılar Derneği Başkanı, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Anabilim Dalı Başkanı ve Reklam Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Hüseyin Altunbaş yaptığı açıklamada “Bugün marka olmanın yolu doğru mecralarda daha fazla iletişim yapmakla mümkün. Yoğun rekabet marka sadakatini de etkiliyor. Bu anlamda iletişimin önemi daha da artıyor. Markalar hedef kitleleriyle daha çok iletişime geçmelidir” dedi.

 

Reklam Topluluğu yöneticileri ise “Markaların hedef kitlelerine ulaşabilmeleri için günümüzde her türlü iletişim yöntemini kullanabilmeleri gerekiyor. Çünkü reklam da, halkla ilişkiler de, sponsorluk da hedef kitlenizle olan bağlılığınızı arttırmada çok önemli rol oynuyor.  İletişimcilerin bu teknikleri doğru yönetebilmesi çok önemli hale gelmiştir” şeklinde konuştu.

 

Reklam Topluluğu, gerçekleştirdiği etkinliklerle üniversite-sektör işbirliğini sağlıyor. İletişim öğrencilerinin sektörü daha yakından tanımalarını sağlayarak büyük bir boşluğu dolduruyor. Bunun yanında öğrencilere iş ve staj imkânları sunarak sektöre daha hazır girmelerini, henüz öğrenciyken mesleki tecrübe kazanmalarına yardımcı oluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA