• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İttifak Holding referans fiyatı 58,50 TL olacak
25 Aralık 2009 Cuma 18:18

İttifak Holding referans fiyatı 58,50 TL olacak

İttifak Holding hisseleri İMKBde işlem görmeye başlıyor. 2008 yılında 700 milyon TL konsolide ciro,

İttifak Holding hisseleri İMKB’de işlem görmeye başlıyor. 2008 yılında 700 milyon TL konsolide ciro, 2009’un ilk 9 aylık döneminde 576 milyon TL konsolide cirosu ile 19 bine yakın ortağı bulunan İttifak Holding hisselerinin referans fiyatı 58,50 TL olacak

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na (İMKB) yeni bir şirket daha adım atıyor. Anadolu sermayesinin en güçlü kurumlarından İttifak Holding, hisselerinin İMKB’de işlem görmesi için gerekli izin sürecini tamamladı.

İMKB Yönetim Kurulu’nun 24 Aralık 2009 Perşembe tarihli toplantısında borsada işlem görmesine karar verilen İttifak Holding’in hisseleri, halka arz edilmeksizin borsaya kote oluyor.

İMKB’de 58,50 TL referans fiyatı ile açılış seansına girecek İttifak Holding’in hisse kodu ITTFH olarak belirlendi. Holding hisseleri, II. Ulusal Pazar’da işlem görmeye başlayacak.. Holdingin İMKB’de işlem görmesiyle, sermaye piyasaları yatırımcıları, borsada alternatif bir hisse senedine daha kavuşmuş olacak.   

İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa yaptığı açıklamada, “Hisselerimizin borsada işlem görmeye başlamasıyla birlikte, en önemli kurumsal hedeflerimizden birini daha hayata geçiriyoruz. Yeni dönemde hem hissedarlarımız hem de Türkiye için yine en iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.

İttifak Holding hisselerinin borsada işlem görmeye başlayacağı tarih, şirketin İMKB'de İşlem Görme Bilgi Formu'nun Ticaret Siciline Tescil ve İlanı ile İMKB'de İşlem Görme Duyurusu'nun günlük gazetelerde ilanını takiben açıklanacak.

1988’de kurulan İttifak Holding, 1994 yılında, “sermayesinin %100’ü halk ortaklığına açık bir halk şirketi olmak" hedefiyle Sermaye Piyasası Kurulu'na kayıt oldu. Yatırım yelpazesinde birçok sektör bulunan ve 19 bine yakın ortağı olan holdingin, perakendeden inşaata, gıdadan AVM’ye, makine üretiminden tarım ve hayvancılığa, pek çok alanda faaliyeti bulunuyor.

İttifak Holding, 2008 yılında 700 milyon TL konsolide ciro, 2009’in ilk 9 aylık döneminde ise 576 milyon TL konsolide ciro gerçekleştirdi. İttifak Holding, 5 bin kişiye doğrudan, 7 bin kişiye ise dolaylı istihdam sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA