• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İttifak Holding hedeflerini açıkladı
02 Haziran 2011 Perşembe 15:57

İttifak Holding hedeflerini açıkladı

İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı yeni döneme dair hedeflerini açıkladı

28 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen İttifak Holding Olağan Genel Kurulu’ndan sonra Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Mehmet Ali Korkmaz, yönetim yaklaşımı ve Holding’in hedeflerine dair açıklamalarda bulundu.

·Mehmet Ali Korkmaz; “Güven, istikrar, sürdürülebilirlik ve dürüstlük İttifak Grubunun gelişimindeki en öncelikli değerleri arasındadır. Yeni dönemde de bu temeller üzerinde bir dünya şirketi inşa etmeyi vizyon olarak benimsedik. 23’üncü kuruluş yılını idrak eden Holdingimiz bugün 5 bini doğrudan olmak üzere yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlıyor ve 2011 yılında bir milyar TL ciro  hedefliyor” dedi.
 
·Korkmaz açıklamasında, İttifak Holding’in ulusal çaptaki perakende markası Adese’nin halka arz sürecinin kesintiye uğramayacağını da belirtti.

İttifak Holding’in 28 Mayıs 2011 tarihinde Konya Kule Plaza’da gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu’nda Mehmet Ali Korkmaz, Murat Kıvrak, Fahri Akay, Ali Körpe ve Prof. Dr. Adem Elgün Yönetim Kurulu’na tekrar seçilirken; Ferhat Gül Holding’in yeni Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Yönetim Kurulu’nun gerçekleştirdiği ilk toplantıda, Mehmet Ali Korkmaz Başkanlık görevini üstlenirken, Holding’in kurucuları arasında yer alan Fahri Akay da Başkan Vekili oldu.

İttifak Holding’in Genel Kurulu’ndan sonra yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Mehmet Ali Korkmaz, Holding’in mevcut durumu, devam eden yatırımları ve gelecek planlarına dair açıklamalarda bulundu.

Holding’in Olağan Genel Kurulu sonrasında Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa’nın görevini devrettiğini ifade eden Korkmaz; “Olağan Genel Kurul’u takiben toplanan yeni Yönetim Kurulumuz teveccüh göstererek Başkanlık görevini şahsıma tevdi etti. Yeni bağımsız Yönetim Kurulu Üyemiz Ferhat Gül Bey dışında diğer beş Yönetim Kurulu Üyemiz de eski çalışma arkadaşlarımız. Seyit Bey ise engin birikimine başvuracağımız, kurumsal ve bireysel hafızasından istifade edeceğimiz, bilgeliği ve tecrübesine her zaman saygı duyacağımız değerli bir büyüğümüz olarak yanımızda olmaya devam edecek” dedi.

İttifak Holding, yüksek seviyede istihdam üretmeyi sürdürecek…

Mehmet Ali Korkmaz İttifak’ın kurucuları arasında bulunduğunu ve geçmiş dönemlerde Yönetim Kurulu’nda çeşitli görevler üstlendiğini de belirtti.

Başta işsizliğin çözümünde etkin rol üstlenmek olmak üzere, ülkemizde sermayenin tabana yayılarak atıl tasarrufların ekonomiye kazandırıldığı bir yapılanma olmak gibi sosyal yaklaşımlar içeren bir misyon taşıdıklarını söyleyen Korkmaz; gelecek dönemde yüksek oranda istihdam üretecek yatırımlar yapmayı sürdüreceklerinin altını çizdi.

Korkmaz; “ İttifak olarak 5 bin kişiye doğrudan, yaklaşık  7 bin kişiye istihdam sağlar durumdayız. Perakende, inşaat ve gıda sektöründe planladığımız yeni yatırımlar ile hem Grubu ölçek olarak büyütmeyi hem de yeni istihdam alanları oluşturmayı hedefliyoruz. Özellikle perakende sektöründe Adese için planladığımız büyüme, Seha Yapı ile başta Konya, İstanbul ve Ankara bölgesinde geliştireceğimiz projeler, Selva’nın yeni hat yatırımının tamamlanması ve hayvancılık sektöründeki yeni girişimlerimiz ile bu hedefimize ulaşacağımızı düşünüyorum. Ayrıca Grup olarak yeni bazı sektörlerde yatırım yapmak üzere fizibilite çalışmalarımız sürüyor. Fizibilite aşaması yakında tamamlanacak olan yeni yatırım alanlarımızı da önümüzdeki dönemde kamuoyunun bilgisine arz edeceğiz. ” dedi.

2010 yılını 775 milyon TL konsolide ciro ve 23.8 milyon TL kârlılıkla kapattıklarına değinen İttifak Yönetim Kurulu Başkanı Korkmaz, açıklamasını şu görüşlerle sürdürdü: “2011 yılı konsolide ciro hedefimiz 1 milyar TL sınırı. Planladığımız yatırımlar, büyük oranda tamamlamış olduğumuz yenilenme çalışmaları, Grubumuza kazandırdığımız yönetsel ve operasyonel yeteneklerle bu hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. “

İttifak’ı bir dünya şirketi yapmak vizyonuyla çalışacağız…

İttifak’ın kuruluş döneminden bu yana değerlerini ve farklılıklarını koruduğunu sözlerine ekleyen Korkmaz; “Güven, istikrar, sürdürülebilirlik ve dürüstlük İttifak Grubu’nun gelişimindeki en öncelikli değerler arasındadır. Yeni dönemde de bu temeller üzerinde bir dünya şirketi inşa etme vizyonumuz doğrultusunda ilerlemeyi sürdüreceğiz. Yeni yönetim döneminde de süregelen ve planlanan tüm projelerimiz hiçbir kesintiye uğramadan devam edecek” dedi.

Adese’nin halka arz süreci kesintiye uğramayacak…
İttifak’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Korkmaz; Holding’in ulusal çaptaki perakende markası Adese’nin halka arzı ile ilgili başlattıkları çalışmanın yeni dönemde de kesintiye uğratmadan devam edeceğini vurguladı.

Rakamlarla İttifak Holding:

·2010 yılı cirosu 775 Milyon TL; 2011 hedefi 1 Milyar TL

(Perakende: 541 milyon TL, İmalat:152.7 milyon TL, İnşaat:68.4 Milyon TL, Hizmet-Ticaret-Organizasyon 78.5 milyon TL )

·2010 yılı net kârı: 23.8 Milyon TL

·2010 yılı yatırım tutarı: 10 milyon TL

·2010 yılı istihdamı: Doğrudan 4.663, dolaylı istihdamla birlikte yaklaşık 7 bin

·2010 yılında dağıtacağı temettü tutarı: 2.5 milyon TL

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA