• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İttifak hedef büyüttü
23 Haziran 2009 Salı 14:35

İttifak hedef büyüttü

İşte İttifak Holding'in 2009 hedefi...
İttifak Holding 2008 yılı çalışmalarını değerlendirmek üzere olağan genel kurul toplantısını Konya’da bulunun Adese Petrol halı saha tesislerinde, yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. 
 
 Toplantıda konuşan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa,  “İttifak’ın kuruluşu bir sosyal sorumluluk projesidir. İttifak Holding’in kuruluşunda 3 temel hedef belirledik. Bu hedefler,  Anadolu insanımızın hak ettiği güzel yerlere bir bütün olarak gelebilmesi yani toplumumuzun itibarının kazandırılması, ülke gelir dağılımındaki adaletsizliğin ortadan kaldırılması ve işsizliğe çözüm olma yolunda ciddi adımların atılmasıydı. Bugün gelinen noktada İttifak, 4.700’e yakın evladımıza direkt, bir o kadar evladımıza da dolaylı istihdam sağlayan, yastık altındaki paraların ekonomiye kazandırılmasıyla ve toplam 19 bin’e yakın ortağıyla gelir dağılımındaki adaletsizliği ortadan kaldırmaya gayret eden bir kuruluştur” dedi.
 
 2008 yılı içerisinde dünyada yaşanan ve Türkiye’de de yansımaları hissedilen ekonomik krize de değinen Buğa, İttifak Holding’in krizde hiçbir işçi çıkarmadığını ve yatırımlarını erteleme yollarına başvurmadıklarını ifade etti. 2008 yılı faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa, İttifak Holding ile ilgili bazı rakamsal verileri de ortakları ile paylaştı. Holding’in şu an ortak sayısının yaklaşık 19.000 civarında olduğunu, tüm iştirakler ile birlikte 2008 yılı cirosunun 737 milyon TL olarak gerçekleştirildiğini, 2009 yılında ise bu rakamı 905 milyon TL’ye çıkarma hedeflerinin olduğunu belirtti.
 
 İttifak’ın 2008 yılında ihracat tutarının 41 milyon 641 bin dolar, 2009 yılında gerçekleştirmeyi hedefledikleri ihracat rakamının ise 45 milyon 600 bin dolar olduğunu söyledi.   Konuşmasının devamında İttifak’ın İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na kote olma çalışmalarına başladığını kaydeden Buğa, kote olma sürecinde aracı bir kuruluş ile anlaştıklarını,  Ekim ayının sonu itibariyle de İttifak Holding hisselerinin İMKB’de işlem görebilmesini ümit ettiklerini dile getirdi. 
 
 2008 yılı kar dağıtımının, genel kurulda 2 milyon 880 bin TL olarak onaylandığını ve 23 Haziran tarihinden itibaren dağıtılmaya başlanacağını ifade eden Seyit Mehmet Buğa, “İttifak bugüne kadar yönetiminden ortaklarına, çalışanlarından tedarikçilerine kadar ekip ruhuyla hareket etmiş ve bundan sonra da aynı ruh ile yoluna devam edecektir” şeklinde konuştu.
 
 Toplantıda aracı kuruluş olan Bizim Menkul Değerler isimli firmanın yetkilileri de İttifak Holding ortaklarına borsaya kote olma çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA