• Konya2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İtfaiyeden baca temizliği uyarısı
16 Ekim 2012 Salı 18:50

İtfaiye'den baca temizliği uyarısı

Konyanın Akşehir İlçe Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, yaklaşan kış öncesi baca temizliğinin mutlaka yaptırılması uyarısında bulundu.
Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, yaklaşan kış öncesi baca temizliğinin mutlaka yaptırılması uyarısında bulundu.
İtfaiye Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yaklaşan kış ayları öncesi tandırlıklarda kışlık yufka ve ekmek yapımının arttığı, tandırların iyi söndürülmemesi nedeniyle yangınların çıktığına dikkat çekildi. Tandırlık yangınlarının bitişik ev ve diğer yerleşim alanlarına da sıçrayabileceği belirtilerek, vatandaşlardan istenmeyen sonuçlara yol açmaması için bu konuda çok dikkatli olunması istenildi. Ayrıca vatandaşların bazılarının da evlerin çatısında ya da başka yerlerde kışlık yufka-ekmek yaptıkları, çatılarda ekmek yapılmaması istenildi.
BACA TEMİZLİĞİNE DİKKAT
Akşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü havaların soğumaya başlamasıyla, kalorifer ve sobalarında yakılmaya başladığını belirterek, kış mevsimi boyunca olası yangınlara ve zehirlenmelere karşı vatandaşların dikkat etmesi gereken önemli hususlar bulunduğunu duyurdu. Bacalarda gerekli temizliğin yapılmaması sonucunda bacaların tıkanması nedeniyle ortaya çıkan yangınların, mal ve can güvenliğini tehdit ettiği ifade edilerek, kış aylarında sıklıkla rastlanan baca yangınlarının ev ve çatı yangınlarına da sebebiyet vereceği söylenerek bacaların kış ayından önce mutlaka temizletilmesi gerektiği bildirildi.
Baca temizliğinin düzenli olarak uzman kişilerce yapılması, ısınma amaçlı kullanılan kömür sobalarının usulüne uygun olarak yakılması, yatmadan önce kömürlü sobaların söndürülmesi, sobalara çok fazla kömür atılmaması, kaliteli kömür kullanılması konularında uyarı yapılarak, baca temizliği ile ilgili olarak Akşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün her tür bilgi ve desteği de vereceği kaydedildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA