• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsyan ettiren maaş: Vasıfsız işçiye 7 bin 500 TL
17 Ekim 2014 Cuma 10:34

İsyan ettiren maaş: Vasıfsız işçiye 7 bin 500 TL

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, CHP'nin eleştirilerine sert cevap verdi. Yılmaz'ın gösterdiği maaş bordrosu şoke etti.
“BU MAAŞLARI SİZ VERDİNİZ…”
“Önümüzdeki süreçte siyasi hareketliliğin artacağını tahmin ediyorum. Siyasi beklentiler için bugünden kendini göstermeye çalışanlar var” diyerek sözlerine başlayan Başkan Enver Yılmaz, kendisini eleştiren CHP Ordu il Başkanı Osman Güngör ve Ordu eski Belediye Başkanı Seyit Torun’un açıklamalarına karşılık, “Bizler bugüne kadar şeffaflığı hep ön planla tuttuk. Bunlarla uğraşacak zamanımız yok. Sendikalar aracılığı ile yönetilen bir Belediye seçim öncesi vasıfsız bir işçiye 6-7 bin lira maaş verirken, bugün bizlerin Ordu’yu ve Orduluları düşünerek, çalışma alanlarımızda tasarrufa yönelmemizi eleştiremezler. Bu çok inandırıcı olmaz. Ordu Büyükşehir Belediyesi bir hizmet belediyesidir. Bizim işimiz gücümüz Ordu…” cümleleri ile sert şekilde cevap verdi.
BAŞKAN YILMAZ’DAN BELGELİ CEVAP
CHP’nin basın toplantısının ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin meclis toplantısı gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, toplantı öncesi Seyit Torun’un ‘Rakamlar yanlış’ sözlerine belgeli cevap verdi. Yılmaz ayrıca diğer iddialara da açıklık getirdi.
"VASIFSIZ İŞÇİYE SENDİKA AĞIRLIĞI İLE 7 BİN TL VERİLMİŞ!"
Başkan Yılmaz’ın 4 bin 600 TL’lik maaş bordrosunu göstermesi beklenirken gösterilen belge ile Meclis üyeleri şaşkınlığa uğradı. Yılmaz, 4 bin 600 TL aksine yaklaşık 7 bin TL alan işçi maaş bordrosunu gösterdi.
Başkan Enver Yılmaz, şu açıklamayı yaptı: “Geçtim mezuniyeti ilkokul olan 4 bin 600 TL maaş alan işçi olduğunu söylemiştim. Bilgiyi düzeltiyorum. Bilgi yanlış! 6 bin 659 TL net maaş alan Belediye işçisi var. İlgili arkadaşlarımıza istedikleri bilgileri verebiliriz. 6 bin 800 lira, 6 bin 300 lira, 5 bin 500 lira, 5 bin 300 lira, 5 bin 400 lira, 5 bin 800 lira.. Kim bunlar? Belediye de çalışan işçilere verilen maaş. Biz geldiğimizde ilçeleriyle birlikte 1.815 personeli vardı, bu sayıyı 1.400’e düşürdük. Tam 400 personeli havuza gönderdik. Burada çalışma adaleti ve çalışanların hak ve hukuklarını koruma konusunda gerekli hassasiyeti koruyacağımızı söylemiştik. Bütün Ordu’ya sesleniyorum hatta bütün Türkiye’ye sesleniyorum. Hiç bir vasfı olmayan, şoförlük yapan, kamyon kullanan bir işçi ilkokul mezunu, daha önceki yönetim zamanında tam tamıma 6 bin 659, 6 bin 700 maaş alıyorsa buna müdahale etmek hukuken, ahlaken, siyaseten doğru mu, değil mi? Bizimle çalışmanın bir şartı var. Burada çalışan bir makine mühendisine ben 1.800 TL maaş veriyorum. Avukat arkadaşlarımıza 2 bin lira maaş veriyorum. Mimara, inşaat mühendisine ORBEL şirketi üzerinden 1.800-1.700-1.500-2.000 lira, mesleki durumuna göre maaş veriyoruz. Allah aşkına 7 bin lira maaş alan, mesleği, mezuniyeti belli olmayan birisinin çalışmasıyla vasıflı insanların, memlekete faydalı insanların çalışmasının adaletini sağlamak görevi Büyükşehir Belediye Başkanı olarak biz, Meclis olarak sizlersiniz. Bu süreç içerisinde hiç taviz vermeyeceğiz. Geçmiş dönemde sendikaların kurmuş olduğu otonomi ve hakimiyet sistemini Ordulular lehine kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”
Başkan Enver Yılmaz, geçmiş dönemlerde kurulan ORBEL şirketinin güncellendiğini, artık tüm hizmetleri ORBEL vasıtasıyla yapacaklarını, bu şirketin hizmet kalitesini arttıracaklarını belirtti.
Otoparkları ve Teleferik’i bu şirketin işleteceğini hatırlatan Yılmaz, istihdam sayısının da gelişen duruma göre artabileceğini söyledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA