• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstifa eden vekil gözyaşları içinde
14 Nisan 2010 Çarşamba 14:57

İstifa eden vekil gözyaşları içinde

İki gün önce AK Parti'yi sert sözlerle eleştirerek istifa etmişti. Kendisini ziyarete gelen seçmenlere dert yanıyor.
AK Parti’den Pazartesi günü istifa eden Ankara Milletvekili Mehmet Zekai Özcan’ın iki gözü iki çeşme ağladığı öğrenildi.

Ziyarete gelenlerin baskısı ve ilgisiyle duygulanan Özcan, seçmenleriyle birlikte gözyaşı döktüğü gelen haberler arasında.

Ak Parti saflarında siyaset yapmamın, inandığım değerlerle örtüşmediğini görüyorum” diyerek iki gün önce istifa eden Özcan’ın evinde ve Meclis’teki makamında ziyaretçi akınına uğruyor.

Edinilen bilgilere göre, “AK Parti, bu problemlere çare aramak, kimsesizlerin kimsesi olmak yerine kolay bir yol seçerek mazlum, dindar, muhafazakâr ve yoksul Anadolu insanının hislerini istismar edip, bu derin ekonomik çöküşü örtmeye çalışmaktadır. Toplumda var olan kutuplaşmayı giderecek yerde, Demokratik Açılım, Roman Açılımı adı altında etnik yaraları kaşıyan içi boş projeleri ortaya atarak ayrışmayı daha da körükleyecek bir ortamın oluşmasına sebep olmaktadır” diyen Özcan’a ziyaretçileri istifasından dolayı yoğun baskı yapıyorlar.

ZİYARETÇİLER DÖNDÜRMEYE ÇALIŞIYOR

Özcan’ın, “İstifadan başka çarem kalmadı” biçimindeki sözlerine, tamamına yakınını Ankara AK Parti teşkilatının oluşturduğu ziyaretçiler ise karşı çıkarak, Özcan’ı partiye döndürmeye çalışıyorlar.

GERİ DÖNMEME KONUSUNDA KARARLI

Yoğun ilgiden ve baskıdan etkilenip kimi ziyaretçileriyle birlikte hüngür hüngür ağlayan Özcan, AK Parti’ye geri dönmeme konusunda kararlı olduğunu söylüyor.

FİRENİN ÇOK OLACAĞINI İDDİA ETTİ

22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde AK Parti’den Ankara Milletvekili seçilen ve iki gün önce ayrılarak bağımsız kalan Milletvekili Mehmet Zekai Özcan, Anayasa değişiklik paketinin oylamasında AK Parti’de beklenenin üzerinde firenin olacağını söylüyor.

Bu arada, Özcan’ın, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2006 bütçesinin geneli üzerindeki görüşmeler sırasında yaptığı konuşmasında, “Hükümetin başarısız olduğu tek konu kayıt dışı ekonomidir. Ücretlilerin kayıt dışı oranı yüzde 13’ten 20’ye çıktı” dediği anlaşıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA