• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstenilen noktaya geleceğiz
20 Temmuz 2012 Cuma 11:13

'İstenilen noktaya geleceğiz'

Olağanüstü Genel Kurulda bir konuşma yapan Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, göreve geldikleri 2011 Ekim ayından bu yana kulübün içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntıların çözümü noktasında...
Olağanüstü Genel Kurulda bir konuşma yapan Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, göreve geldikleri 2011 Ekim ayından bu yana kulübün içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntıların çözümü noktasında ciddi adımlar attıklarını ve bunun sportif başarı olmadığı için göz ardı edildiğini ifade ederken,  birlik beraberlik içerisinde tüm Konya’nın desteğini de arkalarına alarak göreve devam ettiklerini ve istenilen noktaya Konyaspor’u taşıyacaklarını söyledi.
Konuşmasına 20 Ekim’de yapılan Olağanüstü Genel Kuruldan bu yana geçen sürede yaşananları özetleyerek başlayan Kulüp Başkanı Ahmet Şan, “20 Ekim’de yine böyle bir Olağanüstü Genel Kurulda göreve gelmiştik. O zaman çok olumlu bir tablo ortada yoktu. O gün görevin üzerimize düştüğünü düşünerek görevi üstlenmiştik. Geliş nedenimiz Konyaspor’un ve Konya’nın ulusal bazda itibarını yeniden Konya’ya yakışır duruma getirmekti. Bildiğiniz gibi 3 yıllık bir hedef belirlemiştik. Bu noktada da birlik ve beraberlik içinde çalışmalara devam ediyoruz. Ve umarım herkesin desteğiyle istediğimiz noktaya geleceğiz” dedi.
“İşin ciddiyeti halen devam etmekte. Yani ekonomik anlamdaki savaş” diyen Kulüp Başkanı Ahmet Şan, “Bu sıkıntılara rağmen geçtiğimiz yıl ciddi bir sportif başarı yakaladık. Sezon sonunda hedefe ulaşmaya ise gücümüz yetmedi. Belki bazı radikal kararlar alabilirdik, ancak o gün yeni bir teknik ekibin faydalı olmayacağı kanısına vardık. Bu nedenle de böyle bir şey yapmadık. Ancak maddi anlamda geçtiğimiz sezon ciddi adımlar atıldı. Ancak sportif anlamda başarı olmayınca bunlarda biraz geride kaldı sanırım. Bu noktada emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde görüş belirtti.
Kulüp Başkanı Ahmet Şan, Konya Şeker A.Ş. ile yapılan sponsorluk anlaşmasına da değinerek, Olağanüstü Genel Kurul öncesinde isim değişikliğinin gerçekleşmesinin Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde yapılması gereken işlemler nedeniyle olduğunu sözlerine ekledi.
 
SPOR SERVİSİ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA