• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte SÜnün 3. rektör yardımcısı
03 Ocak 2012 Salı 21:55

İşte SÜ'nün 3. rektör yardımcısı

Selçuk Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Hakkı Gökbelin atanmasının ardından en çok merak edilen konulardan biri de yardımcılarının kim olacağıydı.
Selçuk Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Hakkı Gökbel’in atanmasının ardından en çok merak edilen konulardan biri de yardımcılarının kim olacağıydı. İki isim açıklanmış, üçüncü rektör yardımcısı belli olmamıştı. O isim de bu hafta belli oldu.
 
Selçuk Üniversitesi’ndeki akademisyenler, yeni rektörü belirlemek için 24 Kasım’da sandık başına gitti.
 
Sandıktan Prof. Dr. Hakkı Gökbel ilk sırada çıktı ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından üniversitenin yeni rektörü olarak atandı. 27 Aralık’ta ise Prof. Dr. Süleyman Okudan görevi Gökbel’e devretti.

Gökbel’in göreve gelmesinin ardından üniversitede rektör yardımcıları da değişti. Selçuk Üniversitesi'nde yeni dönemde görev yapacak rektör yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Şahin ile Prof. Dr. Tahir Akgemci olarak açıklandı. Üçüncü rektör yardımcısının kim olacağı ise merakla bekleniyordu. O ismin, Taşkent Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan olduğu açıklandı. Özcan, görevine başladı.
 
PROF. DR. MEHMET MUSA ÖZCAN KİMDİR?

1965 yılında Silifke’de doğdu. İlk öğrenimini Gülnar, orta öğrenimini ise Erdemli'de tamamladıktan sonra, 1983’te Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ürünleri Teknolojisi Bölümüne kaydoldu. 1984'te Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ürünleri Teknolojisi Bölümüne yatay geçiş yaptı. 1987’de bu bölümden mezun oldu.
 
1991’de Selçuk Üniversitesi Karaman Meslek Yüksekokuluna Öğretim Görevlisi olarak atandı. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans öğrenimine başladı. 1992’de Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Bilimi ve Teknolojisi Bölümünde Araştırma Görevlisi oldu. 1993’te Yüksek Lisansı bitirdikten sonra aynı yıl başladığı doktora programını Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gıda Mühendisliği Anabilim Dalında, Prof. Dr. Attila Akgül’ ün danışmanlığında 1996’da tamamladı.
 
1997’de aynı bölüme Yardımcı Doçent olarak atandı. 1999’da Doçentlik ünvanını aldı. S.Ü. Taşkent Meslek Yüksekokuluna müdür olarak atanan Özcan, son olarak halen bu görevi sürdürüyordu. Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünde de ögretim üyeliği yapan Mehmet Musa Özcan, evli ve iki çocuk babası... 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA