• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte Selçukun kazandığı kalite belgeleri
21 Kasım 2011 Pazartesi 15:31

İşte Selçuk'un kazandığı kalite belgeleri

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, 8 yıllık görev süresi boyunca,bilimsel gelişmelerin önünü açacak adımlar attıklarını bildirdi.
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, 8 yıllık görev süresi boyunca, bir yandan bilimsel gelişmelerin önünü açacak adımlar atarken, diğer yandan fikizi yapılanma ile sosyal ve kültürel faaliyetlere da önem verdiklerini bildirdi.
SÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamada, Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan'ın 8 yıllık görev süresi boyunca Türk Standardları Enstitüsünden (TSE) birçok alanda kalite belgesi almaya hak kazandığı belirtildi.
 
Meram Tıp Fakültesi, Prof. Dr. İhsan Doğramacı Uygulama Anaokulu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu, Çumra Meslek Yüksekokulu ve Hadim Meslek Yüksekokulu çeşitli alanlarda kalite belgesi alan okullar olduğunu anlatan Okudan, şunları kaydetti:
 
''Meram Tıp Fakültesi Hastanesi, 8 yıllık süreçte sırasıyla TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, TS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi, TS ISO/IEC 27001:2005 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgeleri ile TS EN ISO 10002:2006 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Kalite Belgesi almaya hak kazandı. Ayrıca üniversite bünyesinde bulunan Prof. Dr. İhsan Doğramacı Uygulama Anaokulu TS EN ISO 9001:2008 Toplam Kalite Yönetimi Belgesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi K-Q TSE-ISO-EN 9000 Kalite Belgesi, Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu TSE-ISO 9001 Belgesi alırken; Çumra Meslek Yüksekokulu TSE ISG-OHSAS TS 15001-İş Sağlığı Yönetimi Belgesi, Ç-E TSE ISO EN 14000-Çevre Yönetimi Belgesi, K-Q TSE-ISO- EN-9000 Kalite Yönetimi Belgesi, Hadim Meslek Yüksekokulu ise TSE-ISO 9000 Kalite Belgesi aldı.''
 
''Kalite kültürünü teşvik ettik''
 
SÜ'nün son 8 yıllık süreçte kurumsallaşma ve kalite kültürüne yönelik çalışmalara da önem verdiğini ifade eden Okudan, şöyle devam etti:
 
''Görev süremiz boyunca bir yandan bilimsel gelişmelerin önünü açacak adımlar atarken, diğer yandan fikizi yapılanma ile sosyal ve kültürel faaliyetlere da önem verdik. Tüm bunları yaparken, üniversitemizin eğitim ve kalite standardını artırmaya yönelik çalışmaları da birlikte yürüttük. Hastanelerimiz, fakültelerimiz, meslek yüksekokullarımız ve yüksekokullarımızı çeşitli alanlarda kalite belgesi almaları için teşvik ettik.''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da pazarcının ısınmak için yaktığı soba canından etti
  • Angı: "Hayırlar getirmesini dilerim"
  • Akkaya'ya Afrin'den günaydın mesajı
  • Davutoğlu’ndan Konyaspor’a tebrik
  • Konya'da otomobil aydınlatma direğine çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA